بایدن و مک کارتی با نزدیک شدن مهلت سقف بدهی ایالات متحده، گفتگوها را از سر می گیرند

0

جو بایدن، رئیس‌جمهور دموکرات ایالات متحده، با کوین مک‌کارتی، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان، نشستی تحصن‌آمیز برگزار کرده است تا در مورد افزایش موضوع بحث کند. سقف بدهی کشور، که چقدر را محدود می کند دولت فدرال می تواند برای پرداخت حساب های خود وام بگیرد.

اما یک بار دیگر، راه حلی برای بحران قریب الوقوع بدهی کشور مبهم باقی مانده است، زیرا دولت به سمت چشم انداز تمام شدن منابع مالی در اوایل ژوئن می رود.

با این وجود، مک کارتی یادداشت خوش بینانه داد او روز دوشنبه کاخ سفید را ترک کرد. مک کارتی در یک کنفرانس مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: «فکر می‌کنم لحن امشب بهتر از هر زمان دیگری بود که با هم گفتگو کردیم. “من احساس کردم سازنده بود.”

پاتریک مک‌هنری، نماینده کارولینای شمالی، بخشی از تیم مذاکره‌کننده جمهوری‌خواه، این ارزیابی را تکرار کرد.

«ما جلسات سختی داشتیم. ما جلسات سختی داشتیم مک هنری در کنفرانس مطبوعاتی گفت: این جلسه سازنده بود. “این به ما، به عنوان تیم مذاکره کننده، کمی بیشتر از جزئیات مورد نیاز برای رسیدن به یک بسته را گفت – بسته ای که می تواند از کنگره عبور کند.”

مک کارتی افزود که احساس می کند توافق برای افزایش سقف بدهی قبل از ضرب الاجل ماه ژوئن در دسترس است – “من معتقدم که می توانیم آن را انجام دهیم” – اما او جزئیات کمی در مورد مصالحه هایی که هر یک از طرفین مایل به انجام آن هستند، ارائه کرد. ساختن.

«هیچ چیز مورد توافق نیست. درباره همه چیز صحبت می‌شود،» او گفت که مذاکره‌کنندگان «در طول شب» روی راه‌حل‌های احتمالی کار خواهند کرد.

سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری در سال‌های اخیر به موضوع دائمی بن‌بست‌های سیاسی تبدیل شده است، زیرا جمهوری‌خواهان به دنبال محدود کردن هزینه‌های دولت با کاهش برنامه‌های رفاه اجتماعی هستند، چشم‌اندازی که بسیاری از دموکرات‌ها با آن مخالف هستند.

در همین حال، دولت بایدن، قبلاً خواستار افزایش سقف بدهی «پاک» بدون داشتن شرایطی شده بود. بایدن به طور جداگانه از آمریکایی‌های ثروتمند و شرکت‌های بزرگ خواسته است تا «سهم عادلانه خود» را در مالیات بپردازند تا درآمد دولت را افزایش دهند و بدهی ملی را برطرف کنند.

A close-up of Janet Yellen against an American flag.
وزیر خزانه داری ایالات متحده جانت یلن گفت که “پیش بینی با قطعیت تاریخ دقیق غیرممکن است” زمانی که دولت وام های خود را نکول می کند، اما تخمین زده است که ضرب الاجل ممکن است تا ژوئن برسد [پرونده: Elizabeth Frantz/Reuters]

«احتمال زیاد» تا اوایل ژوئن پیش‌فرض می‌شود

جلسه دوشنبه کاخ سفید اندکی پس از ارسال سومین نامه خود به کنگره، جنت یلن، وزیر خزانه داری برگزار می شود. /a> تا چند هفته دیگر، از قانونگذاران می‌خواهد «در اسرع وقت» اقدام کنند.

در نامه یلن در روز دوشنبه تاکید شد که “به احتمال زیاد” دولت ایالات متحده می تواند از اول ژوئن شروع به نکول در پرداخت های خود کند، ضرب الاجلی که کمتر از یک هفته و نیم باقی مانده است.

او همچنین هشدار داد که بن بست سیاسی قبلاً منجر به عواقب دنیای واقعی شده است. او نوشت: «ما قبلاً شاهد افزایش قابل ملاحظه هزینه‌های استقراض وزارت خزانه‌داری برای اوراق بهادار سررسید در اوایل ژوئن بوده‌ایم.

“اگر کنگره نتواند سقف بدهی را افزایش دهد، این امر باعث ایجاد مشکلات شدید برای خانواده‌های آمریکایی می‌شود، به موقعیت رهبری جهانی ما آسیب می‌رساند و سوالاتی در مورد توانایی ما برای دفاع از منافع امنیت ملی ما ایجاد می‌کند.”

اقتصاددانان پیش بینی کرده اند که اگر عدم پرداخت وام های دولت ایالات متحده، به طور بالقوه می تواند باعث رکود اقتصادی شود و رتبه اعتباری کشور را کاهش دهد و در نتیجه نرخ بهره بالاتر و فشار کلی بیشتر بر اقتصاد وارد شود. کهنه‌سربازان، دریافت‌کنندگان تأمین اجتماعی و سایر افراد و مشاغل متکی به بودجه دولتی ممکن است شاهد توقف یا تأخیر پرداخت‌های خود باشند.

US President Joe Biden hosts debt-limit talks with House Speaker Kevin McCarthy in the Oval Office.
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و کوین مک کارتی، رئیس جمهوری خواه مجلس نمایندگان، در دفتر بیضی شکل با هم دیده می شوند. مذاکرات سقف بدهی در 22 مه [لیا میلیس/رویترز]

مذاکرات مناسب و یک سفر مختصر

پیش از نشست روز دوشنبه در کاخ سفید، مذاکرات فراوانی انجام شد، زیرا اعضای اردوگاه مربوطه بایدن و مک کارتی برای بررسی جزئیات گرد هم آمدند.

مذاکرات پس از یک آخر هفته پر از مذاکرات انجام شد. روز جمعه، مذاکرات بین مشاوران کاخ سفید و جمهوری خواهان کنگره بعد از پایان مک کارتی به بن بست رسید مذاکرات به طور ناگهانی.

او این “مکث” را ناشی از ناامیدی از کاخ سفید و عدم پیشرفت در مذاکرات دانست. مذاکرات برای مدت کوتاهی بعد از ظهر همان شب از سر گرفته شد.

بایدن، در آن زمان، برای گروه در ژاپن بود. اجلاس سران هفت (G7) به عنوان بخشی از سفری که در ابتدا شامل توقف هایی به متحدان در منطقه اقیانوس آرام بود. با این حال، در بحبوحه انتقادها به دلیل غیبت در مذاکرات کلیدی بدهی، تیم بایدن قطعی را انجام داد. سفر کوتاه، لغو بازدیدهای برنامه ریزی شده به استرالیا و پاپوآ گینه نو.

هنگامی که بایدن روز یکشنبه از ژاپن به واشنگتن دی سی بازگشت، از طریق تلفن با مک کارتی صحبت کرد و مذاکرات درباره بدهی را دوباره روشن کرد. هر دو طرف خوشبین ظاهر شدند.

«خوب پیش رفت. بایدن در هنگام ورود به آمریکا به خبرنگاران گفت: ما فردا صحبت خواهیم کرد. در همین حال، مک کارتی این تماس را “بسیار سازنده” توصیف کرد و تاکید کرد که احساس می کند آنها می توانند “زمینه مشترک” پیدا کنند.

در پی مکالمه تلفنی روز یکشنبه، مذاکره کنندگان یکشنبه شب بیش از دو ساعت در ساختمان کنگره ایالات متحده و دوباره نزدیک به سه ساعت در روز دوشنبه ملاقات کردند و زمینه را برای دیدار دو رهبر فراهم کردند.

Kevin McCarthy, standing at an outdoor podium with a microphone, speaks to reporters outside the US Capitol on May 17
کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، چشم انداز افزایش سقف بدهی کوتاه مدت [پرونده: Nathan Howard/Reuters]

جمهوری خواهان لایحه موجود را مطرح می کنند

پس از نشست روز دوشنبه کاخ سفید، مک کارتی یک بار دیگر چشم انداز افزایش سقف بدهی “پاک” را رد کرد و گفت که تنها در صورت محدود شدن هزینه های دولت، محدودیت استقراض کشور را لغو خواهد کرد.

او همچنین احتمال کاهش بودجه دفاعی به منظور محدود کردن مخارج دولت و همچنین مجوز تمدید کوتاه مدت سقف بدهی را رد کرد.

مک کارتی به خبرنگاران گفت: «فکر نمی‌کنم تمدید کوتاه‌مدت به نفع کسی باشد. “اگر این یک تمدید کوتاه مدت باشد، به نظر من کشور به نظر می رسد که ما به نوعی شکست خوردیم، که نمی توانیم کاری را که باید انجام دهیم.”

جمهوری‌خواهان پیشنهاد کرده‌اند که هزینه‌های سال مالی آینده را در سطوح 2022 محدود کنند، اما کاخ سفید در تلاش است تا مخارج دولت را در سطح 2023 نگه دارد.

یک سوال دیگر روی میز مذاکره این است که چنین سقف هزینه‌ای چقدر ادامه خواهد داشت: جمهوری‌خواهان به مدت شش سال از ۱۰ سال کاهش می‌یابند. اما دموکرات‌ها امیدوارند محدودیت‌های مخارج را به یک توافق دو ساله محدود کنند تا هزینه‌های دولت را مجاز کنند. برای تنظیم با تورم.

مذاکره‌کنندگان جمهوری‌خواه مانند مک‌هنری نیز به لایحه‌ای که در ماه آوریل از طریق مجلس نمایندگان تصویب شد، ادامه دادند، لایحه‌ای که افزایش سقف بدهی 1.5 تریلیون دلار در ازای امتیازاتی که پلتفرم داخلی بایدن را هدف قرار می دهد.

این لایحه الزامات کاری دریافت‌کنندگان برنامه‌های شبکه ایمنی دولتی مانند Medicaid و برنامه کمک تغذیه تکمیلی را افزایش می‌دهد و افزایش بودجه برای خدمات درآمد داخلی را که پیش‌بینی می‌شود درآمد فدرال را افزایش می‌دهد، بازگرداند.

این همچنین ابتکار امضای وام دانشجویی بایدن را مسدود می‌کند و به معافیت‌های مالیاتی برای انرژی‌های تجدیدپذیر به عنوان بخشی از قانون کاهش تورم پایان می‌دهد. بایدن قبلاً تهدید کرده بود که اگر این لایحه به دست او برسد، آن را وتو خواهد کرد.

“ما یک موقعیت داریم. ما آن را از مجلس خارج کردیم. رئیس جمهور روزها، هفته ها، ماه ها خواستار تصویب یک محصول شد. یک محصول را پاس کردیم. مک‌هنری روز دوشنبه گفت: ما اینجا داریم مذاکره می‌کنیم. “تا زمانی که همه چیز حل نشود هیچ جزئیاتی حل نمی شود.”

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.