با ادامه مشکلات خرده فروش REI با کارمندان، مصرف کنندگان عقب نشینی می کنند

0

کلر چانگ، فروشنده بصری در محل گل سرسبد خرده فروش کالاهای ورزشی REI در شهر نیویورک، به این شرکت کشیده شد عشق آن زمان شکوفا او به فضای باز.

پس از کار در یک محیط اداری، او گفت که به دنبال چیزی است که استرس کمتری داشته باشد. این چیزی است که او را به REI رساند که اکنون شش سال در آنجا کار کرده است.

این شرکت، که به عنوان یک چراغ پیشرو در شرکت های بزرگ آمریکا شناخته می شود، به دلیل حمایت از پایداری و حقوق بومیان، در کنار سایر مسائل، همسو با منافع و ارزش هایش شناخته می شود. با این حال، از اکتبر ۲۰۲۰، چانگ می گوید که برای او شروع به تغییر کرد.

در آن زمان، چانگ و همکارانش شرکت را برای افزایش حفاظت از سلامت و ایمنی در میان همه‌گیری COVID-19 تحت فشار قرار دادند. به همین دلیل، او بخشی از اولین فروشگاهی بود که به اتحادیه رای داد.

او احساس می‌کرد که خرده‌فروش تعاونی مستقر در واشنگتن، که رسماً به عنوان Recreational Equipment Inc شناخته می‌شود، از آن زمان تا کنون پای خود را در مذاکرات اتحادیه به تعویق انداخته است. چانگ می گوید که آنها هنوز برای اولین قرارداد اتحادیه خود می جنگند و مذاکرات در ژوئن ۲۰۲۲ آغاز شد.

این یک نبرد طولانی و طولانی بین همکاران او و شرکت آغاز شد – دعوای که تمام شده است، و در اوایل نوامبر، اتحادیه خرده‌فروشی، عمده‌فروشی و فروشگاه‌های بزرگ (RWDSU) شکایتی را از طرف این شرکت ارائه کرد. کارگران با هیئت ملی روابط کار.

در این شکایت آمده است که تعاونی کالاهای ورزشی اقداماتی را انجام داده است که RWDSU از آنها به عنوان “اقدامات دستکاری عاطفی و تلافی جویانه علیه کارگران، مانند اخراج، تغییر در برنامه کاری و شیوه های انضباطی” یاد می کند.

با توجه به شهرت REI به عنوان یک شرکت مترقی، چانگ می‌گوید امیدوار است که آنها با حسن نیت در مذاکرات اتحادیه عمل کنند، اما این تجربه او نبوده است.

چانگ به الجزیره گفت: «در حقیقت، آنها [REI] از ابتدا در هر مرحله با ما مبارزه کرده اند.

چانگ می‌گوید تاکتیک‌های نظارتی را دیده است که در فروشگاه او استفاده شده است و ادعا می‌کند که شرکت مدیران ارشد را برای صحبت با آنها آورده است.

ماه گذشته کارگران در مکان‌هایی در مینه‌سوتا، ماساچوست و ایلینویز دست از کار کشیدند.

این در پاسخ به آنچه که RWDSU می‌گوید «تصمیم خرده‌فروش برای تغییر ساختار یک‌جانبه مشاغل و شرایط کاری در همه فروشگاه‌هایش» بود.

در اواسط اکتبر، شرکت ۲۷۵ شغل را حذف کرد.

در همین حال، REI شرکت‌های حقوقی را در میان مذاکرات تغییر داد، که به گفته او اساساً این روند از اول شروع شد، در حالی که این شرکت ۸۵ ساله رکورد فروش ۳.۸۵ میلیارد دلاری را در سال ۲۰۲۲ گزارش کرد.

در یک بیانیه سرمایه گذار، شرکت گفت که “در سال ۲۰۲۲، REI 50 میلیون دلار اضافی برای افزایش حقوق کارکنان ساعتی اختصاص داد و ۹۲ میلیون دلار دیگر را برای بازنشستگی و پاداش کارمندان تحویل داد”.

با این حال، چانگ می گوید که این تجربه او نبوده است. او ادعا می‌کند که این شرکت در میان مذاکرات اتحادیه، این افزایش‌ها را از محل اقامتش خودداری کرده است. REI به درخواست الجزیره برای تأیید صحت این ادعاها پاسخ نداد.

REI employee Claire Chang holding up a sign in favour of unionising
کلر چانگ، یک کارمند REI، می‌گوید که خرده‌فروش پای خود را به یک قرارداد اتحادیه کشیده است [عکس از اتحادیه خرده‌فروشی، عمده‌فروشی و فروشگاه‌های بزرگ]

“تأثیر وفاداری به برند”

از دیدگاه فروش، امسال می‌تواند برای خرده‌فروش بسیار متفاوت باشد – به‌ویژه در این سه‌ماهه، فصل خرید تعطیلات.

به لطف ترکیبی از فشار عمومی بیشتر از سوی پایگاه مشتریان بسیار آگاه و اجتماعی شرکت، کارشناسان معتقدند که این امر می‌تواند بر خرید تعطیلات تأثیر بگذارد.

“REI دارای یک تصویر برند قوی است که با علاقه مندان به فضای باز و تعهد به پایداری مرتبط است. اگر مصرف کنندگان درک کنند که شرکت از نظر رفتار منصفانه با کارگران به ارزش های خود عمل نمی کند، می تواند اعتماد را از بین ببرد و بر وفاداری به برند تأثیر بگذارد. لیندا سیمپسون، استاد سواد مالی در دانشگاه ایلینوی شرقی، گفت: این ممکن است برخی از مصرف‌کنندگان را وادار کند که در فصل تعطیلات خرید در REI را تجدید نظر کنند.

کریس برینلی جونیور یکی از این مصرف کنندگان است. برینلی که در صنعت فضای باز کار می کند، خرده فروش کالاهای ورزشی را در رسانه های اجتماعی صدا زد. او در پست اینستاگرام «فروش هفته سایبری» این شرکت نوشت: «ترجیح می‌دهم هیچ پولی در REI خرج نکنم تا اینکه از شرکتی حمایت کنم که فعالانه اتحادیه‌ها را از بین می‌برد».

Brinlee Jr بیش از ۳۶۰۰۰ دنبال کننده دارد.

برینلی به الجزیره گفت: «یکی از معدود راه‌هایی که به‌عنوان یک مصرف‌کننده می‌توانیم سازماندهی کنیم این است که چگونه و کجا پول خود را خرج کنیم.

او افزود: «آنها آشکارا بر خلاف منافع کارمندان خود عمل می کنند.

«با مخالفت با اتحادیه، REI می‌تواند از نظر بخش‌های اصلی مصرف‌کننده‌اش برخلاف هویت اصلی برند خود دیده شود. Aparna Labroo، استاد بازاریابی در دانشکده بازرگانی Kellogg دانشگاه نورث وسترن، به الجزیره گفت: مصرف کنندگان شناخته شده اند که برندها را به خاطر تخلفات مجازات می کنند.

برینلی جونیور دقیقاً این احساس را دارد. او ماهی یک بار به راحتی از آنجا خرید می کرد تا اینکه از اتهامات خرابکاری اتحادیه در REI مطلع شد و سپس متوقف شد. او می‌گوید وقتی شرکت با حسن نیت با کارگرانش شروع به کار کرد، به بازگشت فکر می‌کند.

سیمپسون گفت: «تأثیر بر احساسات مصرف‌کننده و عادات خرید در طول فصل تعطیلات به نحوه درک عمومی از مبارزه اتحادیه، نحوه واکنش REI به وضعیت و ارزش‌هایی که مصرف‌کنندگان هنگام تصمیم‌گیری برای خرید اولویت می‌دهند، بستگی دارد.»

موقعیت برینلی جونیور منزوی نیست. الکس بارتولو، زیست شناس حیات وحش مستقر در لانگ بیچ، کالیفرنیا، از دیگر مصرف کنندگانی است که الجزیره با آنها صحبت کرده است و همه می گویند که فروشگاه را محدود یا آشکارا تحریم می کنند. بارتولو همچنین یک کارت اعتباری REI دارد که به گفته او قصد لغو آن را دارد.

بارتولو به الجزیره گفت: «من فکر می‌کنم اگر REI از آنچه کارکنانش می‌خواهند حمایت کند، با حسن نیت مذاکرات انجام دهد و از ورشکستگی اتحادیه جلوگیری کند، در نظر خود تجدید نظر خواهم کرد.

REI به درخواست نظر پاسخ نداد.

کاهش اقتصاد

Kaiser Permanente workers strike
کارگران در سراسر بخش‌ها برای تقاضای شرایط کاری بهتر به صف‌های اعتراضی روی آوردند [پرونده: فردریک جی براون/AFP]

تقابلات در REI در زمانی رخ می‌دهد که محبوبیت اتحادیه‌ها در میان آمریکایی‌های عادی افزایش یافته است.

طبق نظرسنجی گالوپ در اواخر اوت، ۶۷ درصد از آمریکایی ها اتحادیه ها را تایید کردند. این بالاترین میزان از دهه ۱۹۶۰ است. کارگران در سراسر بخش‌ها – از باریستاهای استارباکس گرفته تا پرستاران در مراکز بهداشتی درمانی Kaiser Permanente – امسال برای درخواست شرایط کاری بهتر به صف اعتراض آمدند.

چانگ می‌گوید که کاملاً انتظار دارد در طول فصل تعطیلات از خانه خارج شود.

این در بحبوحه لحظات سختی برای خرده‌فروشان است که عمدتاً به دلیل نرخ‌های بهره بالا و کندی اقتصاد است که ممکن است مصرف‌کنندگان را وادار به خرج کمتر کند.

طبق نظرسنجی از PYMNTS، ۷۷ درصد از آمریکایی ها به دلیل افزایش نرخ های بهره، قصد دارند در این فصل تعطیلات کمتر از سال های گذشته هزینه کنند. مودیز نیز رشد متوسطی را برای بخش خرده‌فروشی ۱ تا ۳ درصد پیش‌بینی می‌کند – در مقایسه با ۵.۱ درصد در سال گذشته و ۱۴ درصد در سال قبل.

این نتیجه کاهش هزینه‌ها و افزایش تعداد آمریکایی‌هایی است که زندگی می‌کنند. طبق PYMNTS، این ۶۰ درصد از آمریکایی ها است.

لابرو استدلال می کند که احساسات به حرکت اتحادیه REI کمک می کند.

لابرو گفت: «مردم برای نقدینگی دست و پنجه نرم می‌کنند – و زمانی که با مشکل مواجه می‌شوند، آگاه‌تر از چگونگی مشکلات دیگران نیز می‌شوند.

برای چانگ، این به معنای حمایت بیشتر از سوی عموم خریداران است زیرا او و همکارانش برای یک صندلی پشت میز تلاش می‌کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.