بخش خصوصی با بسته محرک برای بخش تولید مخالف است

0

تزریق نقدینگی به واحدهای تولیدی ایران که توسط دولت توسط دولت مخالف است با هدف گفته شده وام دادن به بخش تولید ، رئیس اتاق بازرگانی ایران ، صنایع ، معادن و کشاورزی اجرا می شود. گفت.

“Gholamhossein Shafei” همچنین به نقل از وب سایت رسمی ICCIMA در طی جلسه ای از سر ، گفت: “در بسیاری از موارد ، این وام های جدید مشکلات واحدهای تولیدی در کشور را افزایش می دهد و به عنوان یک گام مثبت در جهت حل مشکلات حساب نمی شود.” اتاق های بازرگانی کشور در تهران برگزار شد.

به نظر او، چالش اصلی پیش روی بخش تولید در ایران این است که «چشم بسته حرکت می کنیم و هیچ برنامه ای در بخش تولید نداریم».

اشاره این مقام مسئول به بسته محرک ۳۰۰ تریلیون ریالی (۸ میلیارد دلاری) دولت برای واحدهای تولیدی بود که دستورالعمل تخصیص آن از اوایل خرداد ماه از سوی بانک مرکزی ایران به وام دهندگان ابلاغ شد.

بر اساس گزارش بانک مرکزی، ۲۰۰ تریلیون ریال (۵.۳۳ میلیارد دلار) از این وجوه برای تامین نیازهای سرمایه در گردش و تامین مالی پروژه های ناقص و ۱۰۰ تریلیون ریال باقی مانده (۲.۶۶ میلیارد دلار) با هدف “بازسازی و نوسازی واحدهای تجاری که دارای فنی هستند” اختصاص خواهد یافت. امکان سنجی مالی و اقتصادی.

با این حال شافعی معتقد است که پول تازه به تنهایی مرهمی بر زخم های فراوان بخش تولید نخواهد بود.

به عنوان مثال، او توضیح داد، واحدهای زیادی وجود دارد که فرش ماشینی را در سراسر کشور تولید می کنند – در مقیاسی که می تواند نیازهای فرش کل آسیا را برآورده کند.

وی به عنوان مثال دیگر به کره جنوبی اشاره کرد که در مقایسه با ۸۰۰ واحد فولادسازی ایران، ۸ واحد فولادسازی دارد.

وی ادامه داد: حتی اگر نقدینگی این واحدها را تامین کنیم و از زمین خارج شوند، آیا فعالیت آنها صرفه اقتصادی دارد؟ شافعی پرسید و تاکید کرد که پاسخ به سوال از اهمیت بالایی برخوردار است.

سایر مقامات ارشد ICCMIA و رهبران مختلف کسب و کار استانی نیز در این نشست صحبت کردند و از دولت خواستند که به خواسته های بخش خصوصی توجه کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.