بدون فاز برای پراید، پژو ۴۰۵

0

تا زمانی که سازمان ملی استاندارد ایران کیفیت یک خودرو را تایید کند، تولید آن نباید متوقف شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، نیره پیروزبخت، رئیس اینسو با اشاره به اینکه مجموعه ای از استانداردها در تولید خودرو باید رعایت شود، گفت:

پیروزبخت افزود: ۵۲ عامل وجود دارد که بر استانداردهای کلی یک خودرو تأثیر می گذارد.

هفته گذشته رسانه های داخلی به طور گسترده گزارش دادند که تولید پراید سایپا و پژو ۴۰۵ ایران خودرو تا پایان سال جاری (۳۰ اسفند ۱۳۹۶) متوقف می شود.

اما در پی این گزارش ها، وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که هیچ بخشنامه ای برای خروج تدریجی خودروهایی که در ایران تولید می شوند به شرط رعایت استانداردهای کیفیت، مصرف سوخت و آلودگی هوا صادر نشده است.

>

در ماه مارس، INSO با ارسال نامه‌ای رسمی به سایپا، دومین خودروساز بزرگ ایران، اعلام کرد که این شرکت خودروسازی باید طرحی برای توقف تولید پراید مدل ۲۰ ساله ارائه دهد.

پیروزبخت خاطرنشان کرد: تنوع و نوآوری در تولید و همچنین ارائه به موقع خدمات به مشتریان از عوامل کلیدی است که تعیین می کند تولید یک مدل خودروی خاص ادامه یابد یا متوقف شود.

او گفت: “با وجود این، یک خودرو ممکن است تمام استانداردهای لازم را داشته باشد اما مشتریان ممکن است از مدل راضی نباشند یا ممکن است قیمت آن بیش از حد باشد.”

این مقام خاطرنشان کرد که در چنین مواردی چاره ای جز حذف تدریجی برخی از مدل ها وجود ندارد.

پیروزبخت همچنین اعلام کرد که ایران اکنون به عضویت مجمع بین المللی اعتباربخشی درآمده است، به این معنی که گواهینامه های صادر شده توسط ایران برای سیستم های مدیریتی در ۷۰ کشور معتبر است.

او گفت: «این یکی از شایستگی های عضویت در IAF است.

IAF انجمن جهانی نهادهای اعتبارسنجی ارزیابی انطباق و سایر نهادهای علاقه مند به ارزیابی انطباق در زمینه های سیستم های مدیریت، محصولات، خدمات و پرسنل است.

پیروزبخت همچنین گفت: اگر محصولی مطابق با استانداردهای اروپایی باشد، نیازی به بازرسی مجدد آن در ایران طبق قوانین اتحادیه نیست.

وی گفت: “نظارت بر استانداردهای چنین محصولاتی به صورت غیر مستقیم اجرا خواهد شد.”

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.