برزیل از بانکهای ایرانی برای باز کردن شعب دعوت می کند

0

سفیر برزیل در تهران گفت: بانک‌های ایرانی پس از طی مراحل قانونی مانند بانک‌های هر کشور دیگری، می‌توانند شعبه خود را در برزیل افتتاح کنند، زیرا این کشور آمریکای لاتین از گسترش روابط تجاری با این کشور خاورمیانه استقبال می‌کند.

رودریگو دی آزردو سانتوس همچنین به خبرنگار ایرنا گفت: برای کمک به توسعه تجارت، بانک های خارجی از جمله بانک های ایران می توانند بدون هیچ محدودیتی در راستای ایجاد شعبه و انجام فعالیت های بانکی در برزیل اقدام کنند.

سانتوس به هیئت ایرانی با بانک مرکزی ایران که چندی پیش به برزیل سفر کرده بود اشاره کرد و گفت که این سفر با مذاکراتی برای “رفع محدودیت های بانکی ایران” دنبال شد.

سفیر گفت که شرایط روابط بانکی خبرنگاری برای یک بانک برزیلی برای همکاری با ایرا تسهیل شده است، بدون نام بردن از بانک.

همانطور که سانتوس تشریح کرد، ۱۲ تا ۱۸ ماه طول می کشد تا هر بانک خارجی به طور کامل ارزیابی شود و مجوز افتتاح شعبه در برزیل را دریافت کند.

وی با اشاره به اینکه عملیات بانکی یکی از مهمترین نقش ها در هر تجارت و معامله ای است، افزود: همان مشکلاتی که بانک های بزرگ اروپایی در همکاری با همتایان ایرانی خود با آن مواجه هستند، بانک های برزیلی نیز با آن مواجه هستند.

رتبه‌بندی ریسک بالای ایران توسط سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه، ترس از بازگشت تحریم‌ها و عدم اطمینان ناشی از لفاظی‌های خصمانه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، همگی به نگرانی بانک‌های بزرگ اروپایی از همکاری با ایران کمک کرده است.

سانتوس گفت: «[با این حال] ما از حضور بانک‌های ایرانی در برزیل و افتتاح شعبه‌های آنها در اینجا استقبال می‌کنیم زیرا چنین اقدامی از سوی هر دو دولت می‌تواند به توسعه روابط تجاری بین دو کشور کمک کند.

هفته گذشته امیرحسین زمانی، معاون بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت اعلام کرده بود که طی چند ماه آینده هیئتی متشکل از مسئولان بانک مرکزی و تعدادی از بانک‌های خصوصی به برزیل سفر خواهند کرد تا زمینه‌های توسعه را فراهم کنند. روابط بانکی.

همچنین هفته گذشته یک گردهمایی تجاری در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد که با حضور یومار روبرتو نواکی، دبیر اجرایی وزارت کشاورزی، دام و تامین برزیل، با حضور سانتوس برگزار شد.

>

در طول جلسه ، هر دو طرف بر لزوم بهبود روابط بانکی برای تقویت تجارت و سرمایه گذاری های دو جانبه تأکید کردند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.