برنامه آمریکا برای افزایش تولید نفت در ونزوئلا

0

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل ایران اکونومیست به نقل از رویترز، شرکت نفتی شورون آمریکا قصد دارد تا پایان سال آینده میلادی تولید نفت خود در ونزوئلا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ۶۵ هزار بشکه در روز افزایش دهد. در حال حاضر شرکت شورون با همکاری شرکت دولتی PDVSA ونزوئلا روزانه ۱۳۵ هزار بشکه نفت در این کشور تولید می‌کند.

آمارهای خطوط کشتیرانی و ارزیابی‌های مستقل نشان می‌دهد که شورون روزانه ۱۲۴ هزار بشکه صادرات نفت از ونزوئلا دارد که نسبت به سال گذشته تا ۷۰ درصد افزایش داشته است.

منابع آگاه می‌گویند: البته شورون برای افزایش تولید نفت در ونزوئلا راه آسانی پیش رو ندارد؛ چراکه برای رسیدن به این هدف نیازمند دکل‌های خاصی است که بعید است در ونزوئلا پیدا کند. شورون به دنبال آن است که حداقل ۲ دکل نفتی جدید در ونزوئلا نصب کند.

منابع آگاه می‌گویند؛ شرکت آمریکایی برای افزایش تولید نفت در ونزوئلا و نصب دکل‌های جدید در این کشور نیازمند دریافت دوباره مجوز از سوی دولت آمریکا نیست؛ چراکه در مجوزی که در ماه نوامبر سال گذشته به این شرکت برای ازسرگیری فعالیت در ونزوئلا از طرف دولت آمریکا داده شده، موارد فوق ذکر شده است.

شورون در این مسیر نیازمند نصب دکل‌های هزار تا ۱۵۰۰ اسب بخاری است و همین مسئله یکی از سختی‌های پیش روی این شرکت است؛ چراکه این دکل‌ها باید از سوی شرکت‌‌های ارائه دهنده خدمات میادین نفتی آمریکایی نصب شود و این شرکت‌ها فقط اجازه دارند به تاسیسات از پیش ساخته شده در ونزوئلا خدمت‌رسانی کنند.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.