برنامه اپل می تواند ریتم های نامنظم قلب را شناسایی کند

0

اپل برنامه مطالعه قلب خود را روز پنجشنبه راه‌اندازی کرد که از سنسور ضربان قلب اپل واچ برای جمع‌آوری داده‌ها در مورد ریتم قلب کاربر استفاده می‌کند و سپس به او اطلاع می‌دهد که آیا ممکن است فیبریلاسیون دهلیزی یا AFib داشته باشد.

این فناوری می تواند برای تشخیص وضعیتی که همیشه علائم را نشان نمی دهد، مهم باشد. به گزارش CNet، طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، در ایالات متحده، تقریباً ۷۵۰۰۰۰ بستری شدن در بیمارستان و ۱۳۰۰۰۰ مرگ سالانه ناشی از AFib است.

سنسور ساعت ضربان و ریتم قلب را با استفاده از چراغ‌های LED سبز که صدها بار در ثانیه چشمک می‌زنند، محاسبه می‌کند. فتودیودهای حساس به نور میزان خونی که در مچ دست جریان دارد را تشخیص می دهند.

سپس این سنسور سیگنال‌ها را از چهار نقطه روی مچ دست جمع‌آوری می‌کند و در ترکیب با الگوریتم‌های نرم‌افزاری، ساعت می‌تواند ریتم‌های قلب را از «نویز» دیگر جدا کند. با استفاده از این روش، برنامه Apple Heart Study می تواند ریتم قلب نامنظم را شناسایی کند.

اپل در حال همکاری با Stanford Medicine برای انجام این تحقیق است. جف ویلیامز، مدیر اجرایی اپل، در بیانیه‌ای گفت: «با کار در کنار جامعه پزشکی، نه تنها می‌توانیم افراد را از برخی شرایط سلامتی آگاه کنیم، بلکه امیدواریم اکتشافات در علم قلب را نیز پیش ببریم».

اگر یک ریتم نامنظم با برنامه Hearth Study تشخیص داده شود، یک فرد یک اعلان در Apple Watch و iPhone خود دریافت می‌کند و همچنین یک مشاوره رایگان با یکی از پزشکان مطالعه دریافت می‌کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.