برنج برتر در بخش فولاد در وزارت صنایع نشست

0

بازیگران بخش خصوصی و مقامات دولتی فعال در بخش فولاد روز یکشنبه در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت برای بررسی پتانسیل ها و چالش های صنعت فولاد در آستانه هشتمین همایش بازار فولاد ایران دیدار کردند.

شرکت کنندگان به معنای واقعی کلمه شامل چه کسی است از بخش صنعت، مانند محمد شریعتمداری وزیر صنایع. معاون وی جعفر سرقینی; رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان؛ مصطفی مؤذن زاده، مشاور معاون اول رئیس جمهور؛ رئیس خانه معدن ایران، محمدرضا بهرامن؛ محمود اسلامیان، رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران؛ مدیرعامل شرکت پارس دیبا بنیان علیرضا شکرریز; مدیر عامل مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو، محمود نوریان؛ علی همت، رئیس شرکت مهندسی بین المللی ایران؛ مهرداد اکبریان، رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران؛ مشاور رئیس هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، رضا اشرف سمنانی؛ و صاحب گروه رسانه ای دنیای اقتصاد علیرضا بختیاری.

ISMC 2018 که قرار است در تاریخ ۳۰ تا ۳۱ ژانویه در پایتخت ایران برگزار شود، به میزبانی شرکت دنیای اقتصاد تابان، شرکت مادر فایننشال تریبون برگزار می شود.

ایران بزرگترین صادرکننده و واردکننده فولاد در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا است، با این حال کنفرانس های بین المللی فولاد در کشورهای همسایه مانند امارات و ترکیه برگزار می شد. بختیاری گفت: به همین دلیل است که ISMC توسط دنیای اقتصاد در سال ۲۰۰۹ راه اندازی شد و با موفقیت توانسته است رویدادهای مرتبط با فولاد در منطقه را به سمت ایران هدایت کند.

شریعتمداری بر پتانسیل ISMC برای جذب سرمایه گذاری خارجی در بخش فولاد ایران تاکید کرد.

همه صنایع ایران پتانسیل سرمایه گذاری مشترک را ندارند. اما فولاد از آن بهره زیادی می برد و خواهد داشت. .

کرباسیان خاطرنشان کرد: بیشتر چالش‌های صنعت در چهار سال گذشته برطرف شد و اکنون به عنوان یک صادرکننده موفق ظاهر شده است که تنها به دلیل عدم تعادل در زنجیره تولید فولاد با مشکل مواجه شده است.

رئیس ایمیدرو انتظار دارد که بخش فولاد ایران در چهار سال آینده رشد قابل توجهی داشته باشد.

ISMC 2018 قرار است در تاریخ ۳۰ تا ۳۱ ژانویه در تهران برگزار شود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.