بروزرسانی: بانکهای ایرانی قرارداد مالی با روسیه Eximbank را نهایی می کنند

0

ماه‌ها پس از اینکه بانک مرکزی ایران با آژانس بیمه صادرات روسیه به توافق رسید تا راه را برای بانک‌های روسی برای تأمین مالی پروژه‌های ایرانی هموار کند، چهار بانک ایرانی «قرارداد مالی نامحدود» را با اگزیم بانک روسیه امضا کردند.

بر اساس این گزارش، بانک سپه، بانک توسعه صادرات ایران، بانک پارسیان و بانک پاسارگاد قراردادی را امضا کردند که بر اساس آن اگزیم بانک روسیه وجوه «بدون سقف» را در اختیار چهار وام دهنده برای تأمین مالی پروژه‌های توسعه‌ای در ایران قرار می‌دهد. توسط CBI در روز سه شنبه منتشر شد.

در اواسط مهرماه، احمد عراقچی، معاون ارزی بانک مرکزی، در جریان سفر مقامات روسی به تهران، قرارداد مالی را با الکسی تیوپانوف، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل اعتبار صادراتی روسیه (معروف به اگزیار) امضا کرده بود.

>

بر اساس قرارداد اخیر امضا شده در مسکو، پروژه های مصوب بخش دولتی و خصوصی ایران می توانند از این وام بهره مند شوند و صادرکنندگان روسی می توانند از آن برای صادرات خدمات فنی و مهندسی به ایران استفاده کنند.

این تفاهم نامه در راستای اجرای تعهدات مقرر در برنامه پنج ساله ششم توسعه (۹۷-۱۳۹۶) و قانون بودجه سالانه و در نتیجه تلاش های چند ساله دولت، وزارت امور اقتصادی و اقتصادی به امضا رسیده است. تامین مالی و بانک مرکزی برای جذب منابع مالی خارجی از کشورهای مختلف.

علی صالح آبادی، مدیر اجرایی EDBI به ایبنا گفت که قرارداد بر اساس رضایت دوجانبه تعبیه خواهد شد و مدت زمان هر پروژه توسعه بین ۳ تا ۵ سال با بازپرداخت ۱۰ سال تعیین شده است.

در بیانیه CBI آمده است که این تلاش ها با هدف “تنوع خطوط اعتباری موجود به منظور اجرای پروژه های عمرانی و تولیدی” انجام شده است.

پس از چین، هند، کره جنوبی، دانمارک و اتریش در ماه‌های اخیر، روسیه اکنون ششمین کشوری است که قرارداد مالی خارجی با ایران را نهایی کرده است که بر اساس آن میلیاردها دلار سرمایه خارجی راه خود را برای پروژه‌هایی پیدا کرده است که به شدت به آن نیاز دارند. نقدی.

بانک مرکزی خاطرنشان می‌کند: «در نتیجه این معاملات، دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی می‌توانند از خطوط اعتباری تخصیص یافته توسط کشورهای مختلف برای تأمین مالی پروژه‌های خود استفاده کنند.

CBI همچنین به وزارت امور خارجه و سفارت ایران در مسکو برای نهایی کردن این معامله اعتبار می دهد.

در خاتمه اعلام می‌کند که «مذاکرات نظام بانکی و دولت برای تأمین منابع مالی بیشتر از سایر کشورها همچنان ادامه دارد که اخبار آن اعلام خواهد شد».

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.