بزودی واکسن HPV ارزان را وارد بازار می‌کنیم/ خط تولید واکسن کرونا متوقف نمانده‌ است

0
به نقل از ایلنا:

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام در گفت‌وگو با ایلنا:


سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام اظهار داشت: براساس توافقاتی که با وزارت بهداشت انجام شده واکسن HPV آخرین مراحل کنترل‌های علمی خود را طی می‌کند و هنوز به بازار نیامده‌ است و وقتی به بازار آمد همه مردم به آن دسترسی خواهند داشت.

عارف نوروزی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره خط تولید واکسن کرونا پس از پایان پاندومی این ویروس و اینکه همچنان واکسن کرونا تولید خواهد شد و درغیر این صورت چه استفاده‌ای می‌توان از این خط تولید کرد، اظهار داشت: خط تولید واکسن شبیه به خط تولید خودرو است که می‌توانند قالب‌های خودرو را تغییر دهند به طور مثال امسال یک قالب خودرو تولید می‌کنند و سال دیگر در همان خط تولید، خودرویی با قالب دیگری به تولید می‌رسانند.

وی ادامه داد: خط تولید واکسن کرونا سرمایه و دارایی ملی کشور محسوب می‌شود و در این خط انواع و اقسام واکسن‌های مورد نیاز کشور را تولید می‌کنیم. 

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام گفت: اگر سویه جدیدی از کرونا فراگیر شد، در همین خط تولید واکسن این امکان وجود دارد ماهانه ۶٠ میلیون واکسن تولید کنیم و این ظرفیت سر جای خود باقیمانده است.

نوروزی از ورود ستاد اجرایی فرمان امام به تولید واکسن‌های HPV خبر داد و گفت: در همین مجموعه شفا واکسن‌های HPV تولید می‌کنیم و براساس توافقاتی که با وزارت بهداشت انجام شده واکسن HPV آخرین مراحل کنترل‌های علمی خود را طی می‌کند و هنوز به بازار نیامده‌ است و وقتی به بازار آمد همه مردم به آن دسترسی خواهند داشت. 

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام تاکید کرد: با تولید واکسن‌های HPV از سوی ستاد اجرایی فرمان امام دیگر تنها واکسن ٣ میلیون تومانی HPV در بازار نخواهد بود و مردم می‌توانند این واکسن را بسیار ارزانتر تهیه کنند.

نوروزی افزود: درهمین مجموعه واکسن‌های دامی،داروهای پپتیدی تولید می‌کنیم و داروهای های تک و بیو تک در همان مجموعه شفا تولید می‌شود  و هیچ ظرفیتی از ما در این مجموعه حالی نمانده و هیچ خط تولیدی از واکسن متوقف نیست.

 

HPV چیست؟

HPV مخفف ویروس پاپیلومای انسانی است. این یک ویروس بسیار مسری است که می‌تواند منجر به شش نوع سرطان شود. این ویروس می‌تواند باعث سرطان در  آلت تناسلی، مقعد، واژن، لابیا و دهانه رحم شود. این ویروس معمولاً هیچ علامتی ایجاد نمی‌کند، اما انتقال آن بسیار آسان است. این بدان معناست که فردی که HPV دارد می‌تواند به طور تصادفی شخص دیگری را آلوده کند.

نرم افزار موبایل ایلنا

[انتهای پیام]

منبع: ایلنا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.