بلاروس در مذاکرات برای ایجاد صندوق سرمایه گذاری مشترک با ایران

0

پاول اوتیوپین معاون وزیر اقتصاد بلاروس در مصاحبه ای به بلتا گفت: بلاروس در حال مذاکره برای ایجاد صندوق های سرمایه گذاری مشترک با ایران و چین است. یوتیوپین گفت: «کار برای راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری مشترک با چین و ایران در آینده در حال انجام است.

“انتخاب چنین پروژه هایی در حال انجام است. تا امروز، بیش از ۵۰ درخواست سرمایه گذاری به مبلغ ۱۰۰ میلیون Br (5157 دلار) برای بررسی ارائه شده است.

چهار درخواست در زمینه پزشکی و فناوری اطلاعات قبلاً بررسی و انتخاب شده است. ما انتظار داریم حداقل ۱-۲ پروژه آزمایشی را تا پایان سال ۲۰۱۷ راه اندازی کنیم.”

اوتیوپین تاکید کرد که توسعه انواع جدید سرمایه گذاری، از جمله سرمایه گذاری های مخاطره آمیز، یک عنصر حیاتی در توسعه سیستم نوآورانه ملی مطابق با برنامه توسعه اجتماعی و اقتصادی بلاروس برای ۲۰۱۶-۲۰۲۰ است. در پایان سال ۲۰۱۶، توافق نامه ای برای راه اندازی صندوق سرمایه گذاری های خطرپذیر روسیه- بلاروس به مبلغ ۱.۴ میلیارد روبل (۲۴.۳۴ دلار) امضا شد که نیمی از آن توسط صندوق نوآوری بلاروس و مابقی توسط یک شرکت روسی تامین شده است.

صندوق روسیه-بلاروس برای حمایت از پروژه هایی با فناوری های نوآورانه طراحی شده در بلاروس و روسیه برای هدف قرار دادن بازار مشترک، تأمین مالی می کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.