بلومبرگ: مصر واردات گندم از روسیه را افزایش داد

0

به گزارش ایران اکونومیست، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت، مصر در حال مذاکره برای واردات گندم از روسیه از طریق یک قرارداد میان دولت‌هاست.

این کشور آفریقای شمالی خواستار خرید یک میلیون تن گندم از روسیه است که در همین فصل تحویل شود، اما مشخص نیست که دو کشور چه میزان به نهایی کردن یک قرارداد نزدیک شده‌اند.

گزارش‌های رسانه‌ها در اوایل ماه جاری حاکی از آن بود که مصر با تغییر روش سنتی خود در خرید غلات از طریق مناقصه در یک معامله خصوصی، حدود ۵۰۰ هزار تن گندم از روسیه خریداری کرده است.

نعمانی نصر نعمانی، مشاور وزیر تامین مصر تایید کرد، مصر به دنبال افزایش تامین گندم از طریق تنوع‌بخشی به منابع وارداتی خود به منظور ایجاد توازن در تولید داخلی است.

مصر یکی از بزرگ‌ترین واردکنندگان گندم در جهان است و خریدهای آن با دقت به عنوان معیاری جهانی رصد می‌شود. بر اساس آمارهای منتشر شده توسط اتحادیه صادرات غلات، مصر در ماه‌های جولای و آگوست، واردات گندم روسیه را نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داده و به ۱.۲۸ میلیون تن رسیده است.

ابراهیم آشموی، دستیار اول وزیر تامین این کشور، پیش از این به خبرگزاری روسی ریانووستی گفته بود، روسیه در حال حاضر ۸۰ درصد از واردات گندم مصر را به خود اختصاص داده است.

روسیه ۲ برداشت پربار متوالی داشته است که موقعیت این کشور به عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده گندم در جهان را تقویت کرده است.

بر اساس برآوردهای رسمی، قرار است روسیه ۲۲.۵ درصد از صادرات جهانی را در سال زراعی کنونی در مقایسه با ۱۵.۹ درصد سال گذشته تامین کند.

پایان پیام/

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.