بهره‌برداری ۱۶ هزار میلیارد ریالی از طرح‌های سرمایه‌گذاری منطقه آزاد ماکو

0

آرش یوسف زاده در حاشیه نمایشگاه روایت خدمت در گفت و گو با خبرنگار ایران اکونومیست افزود: با این میزان سرمایه گذاری برای بیش از یک هزار و ۳۰۰ نفر اشتغالزایی در این منطقه ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه این میزان سرمایه گذاری از سال ۱۴۰۰ تا سه ماهه اول ۱۴۰۲ صورت گرفته است، اظهار داشت: از این میزان بیش از ۶ هزار و ۲۰۱ میلیارد ریال در حوزه کشاورزی شامل ۱۹ طرح زراعتی، دامپروری و شیلات در منطقه آزاد ماکو توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

یوسف زاده با بیان اینکه در حوزه معدن نیز بالغ بر ۲ هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است، افزود: ۱۱ طرح معدنی نیز دربخش های مرمریت سیاه، مس، مخلوط کوهی و تراورتن در این منطقه سرمایه گذاری شده است.

وی یادآور شد: در بخش صنعت نیز بالغ بر ۳هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام شده است.

مدیرسرمایه گذاری منطقه آزاد ماکو گفت: در حوزه لجستیک و حمل و نقل نیز دو شرکت محور طلایی و آنا تجارت وطن(فاز یک شهرک حمل و نقل و انبارهای لجستیک، نوبت دهی و ارائه خدمات حمل و نقل و خدمات رفاهی) با سرمایه گذاری جمعا ۳ هزار ۶۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی بیش از ۱۰۰ نفر در منطقه آزاد ماکو سرمایه گذاری کرده و در حال فعالیت است.

وی با بیان اینکه در حوزه گردشگری نیز بالغ بر ۴۱۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری به بهره برداری رسیده است، اضافه کرد: فاز اول مرکز تفریحی و گردشگری ایرانیان پارک گجوت با ۲۵۰ میلیارد ریال هزینه کرد، مجتمع ابدرمانی آبگرم شوط با ۱۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۱ و اقامتگاه سنتی کوهستان در بافت قدیم ماکو با ۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری به بهره برداری رسیده و فعالیت می کنند.

نمایشگاه روایت خدمت (وعده، وفا) که دستاوردهای ۲ ساله دولت (شهریور ۱۴۰۰ تا شهریور ۱۴۰۲) را معرفی می کند، از چهارم شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است و تا روز سه شنبه (هفتم شهریور) ادامه دارد.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.