بوئینگ بازرسی های کیفی بیشتری را برای هواپیماهای ۷۳۷ MAX اعلام کرد

0

بازرسی های اضافی پس از آن صورت می گیرد که اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده اعلام کرد ۷۳۷ MAX باید زمین گیر بماند.

بوئینگ اعلام کرده است که بازرسی های کیفی بیشتری را برای هواپیماهای ۷۳۷ MAX پس از انفجار پنل کابین در هوا اضافه خواهد کرد. رئیس بخش هواپیماهای تجاری این شرکت در Alaska Airlines MAX 9 در اوایل این ماه گفت.

استن دیل، رئیس هواپیماهای تجاری بوئینگ در نامه‌ای به کارمندان این هواپیماساز جهانی در روز دوشنبه گفت که این شرکت همچنین تیمی را برای تامین‌کننده Spirit AeroSystems – که درب پریز درگیر در حادثه را ساخته و نصب می‌کند – مستقر خواهد کرد تا بررسی شود. و کار Spirit روی دوشاخه ها را قبل از ارسال بدنه به تاسیسات تولید بوئینگ در ایالت واشنگتن در ایالات متحده تایید کنید.

اعلام بازرسی‌های کیفی بوئینگ پس از آن منتشر شد که اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده (FAA) در روز جمعه اعلام کرد که تمام هواپیماهای ۷۳۷ MAX 9 باید تا زمانی که بوئینگ داده‌های بیشتری را پس از حادثه نزدیک به فاجعه‌آمیز خطوط هوایی آلاسکا ارائه دهد زمین‌گیر شوند.

FAA در بیانیه ای گفت: “برای ایمنی مسافران آمریکایی، FAA هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۹ MAX را تا زمانی که بازرسی و تعمیر و نگهداری گسترده انجام شود و داده های بازرسی ها بررسی شود، متوقف خواهد کرد.”

سازمان FAA گفت، تنها پس از بازرسی ۴۰ هواپیما، آژانس نتایج را بررسی می‌کند و تعیین می‌کند که آیا ایمنی برای از سرگیری پرواز MAX 9s کافی است یا خیر.

هواپیمایی آلاسکا همچنین اعلام کرد که ناوگان هواپیماهای ۷۳۷-۹ خود را به همین دلایل زمینگیر می کند.

دیل تاکید کرد که اقدامات ذکر شده در نامه او جدا از تحقیقات جاری FAA است، اما گفت که قصد دارد نظارت بر تولید MAX را افزایش دهد.

او گفت که علاوه بر بازرسی دوشاخه درب، تیم‌های بوئینگ در ۵۰ نقطه دیگر در فرآیند تولید Spirit AeroSystems نیز بررسی خواهند کرد.

Boeing و Spirit AeroSystems همچنین تأسیسات تولید ۷۳۷ خود را به روی مشتریان خطوط هوایی باز خواهند کرد تا شرکت‌های هواپیمایی بتوانند بازرسی‌های خود را انجام دهند.

دیل گفت که بوئینگ جلساتی را برای کارمندان خود در مورد مدیریت کیفیت برگزار خواهد کرد و یک طرف خارجی را برای انجام ارزیابی مستقل از فرآیند تولید خود وارد می کند.

Deal گفت: «هر کاری که انجام می‌دهیم باید با الزامات QMS (سیستم مدیریت کیفیت) ما مطابقت داشته باشد.

«هر چیزی کمتر قابل قبول نیست. از طریق این استاندارد است که ما باید برای اطمینان کامل مشتریان و مسافران خود به هواپیماهای بوئینگ عمل کنیم.

جت های بوئینگ ۷۳۷ MAX در گذشته در سراسر جهان زمینگیر شده اند. در اکتبر ۲۰۱۸، تقریباً دو سال پس از یک تصادف در اندونزی که ۱۸۹ نفر را گرفت و دیگری در اتیوپی پنج ماه بعد که منجر به کشته شدن ۱۵۷ نفر شد، متوقف شدند.

پس از اینکه بوئینگ سیستم کنترل پرواز خودکار خود را که در هر دو سانحه به اشتباه فعال شده بود، بازسازی کرد، اجازه پرواز مجدد داده شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.