بورس، هفته را نزولی آغاز کرد

0

به گزارش ایران اکونومیست ، شاخص هم‌وزن با ۹ هزار و ۵۹۹ واحد کاهش به ۷۱۶ هزار و ۸۶۰ واحد و شاخص قیمت با پنج هزار و ۴۵۶ واحد رشد به ۴۰۷ هزار و ۴۶۹ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از هشت میلیارد و ۳۱۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۴ هزار و ۹۱۳ میلیارد ریال معامله شد.

پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۱۲۱ واحد، سیمان اصفهان (سصفها) با ۱۰۱ واحد، صنایع پتروشیمی کرمانشاه (کرماشا) با ۹۹ واحد و پلی پروپیلن جم (جم پیلن) با ۸۸ هزار واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل، پتروشیمی نوری (نوری) یک هزار و ۶۸۵ واحد،فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۵۹۳ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۳۹۳ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۳۶۶ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، تامین سرمایه کاردان (تکاردان)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران خودرو (خودرو)، سامان گستر اصفهان (ثامان) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز ۲۹۶ واحد کاهش داشت و به ۲۶ هزار و ۴۸۰ واحد رسید. در این بازار بیش از پنج میلیارد و ۹۹۶ میلیون برگه سهم و اوراق مالی داد و ستد شد.

سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، مجتمع صنعتی آرتاویل تایر (پارتا)، داروسازی دانا (ددانا)، تجارت الکترونیک پارسیان کیش (تاپکیش) و کشتیرانی دریای خزر (حخزر) با تأثیر مثبت بر این شاخص همراه بودند.

پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، ایران خودرو دیزل (خاور)، بانک دی (دی) و بهمن دیزل (خدیزل) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.