بورس در آخرین روز کاری هفته قرمز پوش ماند

0

نمادهای پیشران بورس و فرابورس

امروز نمادهای حکشتی، همراه و رمپنا نمادهای قرمزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل  بورس  داشتند. در مقابل خگستر، شپنا و خساپا از نمادهای سبز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند. 

 

در فرابورس نیز نمادهای فجهان، انتخاب و آریا بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای شاوان، وهور و پخش بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل  فرابورس  داشتند. 

 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد شهر بیشترین تراکنش را داشت و سصفها و خگستر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در  فرابورس  نیز فن‌افزار، نیان و کتوسعه بیشترین تراکنش را داشتند.  

 

افت ارزش معاملات سهام 

 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۱۰ هزار و ۵۹۲ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۸۰۴ میلیارد تومان بود که ۸ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

 

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۱۹ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۳ هزار و ۳۰۵ میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در ۶ ماه گذشته است. 

 

بیشترین ارزش معاملات 

در معاملات امروز نماد اپرداز بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات  آن ۷۵ میلیارد تومان بود. 

 

پس از اپرداز، وبملت بیشترین ارزش معاملات را داشت و خگستر رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد فن افزار و خزامیا در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

 

بیشترین حجم معاملات

 

در جدول حجم معاملات نیز سهام دی با تعداد ۲۶۳ میلیون و ۴۶۵ هزار و ۱۷ سهم در صدر قرار گرفته است. شستا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به وبملت تعلق داشت. دو نماد حفارس و خگستر نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

 

عرضه و تقاضای بورس

  

در معاملات چهارشنبه، ۵۱ نماد صف خرید داشتند و ۷۶ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۶ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۱۶۷ میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۲۳ درصدی به ۴۵۸ میلیارد تومان رسید.

 

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.