بورس در مدار تعدیل

0

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز یکشنبه نوزدهم شهریور ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۵ هزار و ۹۷۳ واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۱۲۳ هزار و ۶۳۴ واحد رسید. 

شاخص کل هم وزن بورس نیز با ریزش ۲ هزار و ۱۰۶ واحد در رقم ۷۱۴ هزار و ۷۰۸ واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس نیز با افت ۶۰ واحدی به رقم ۲۶ هزار و ۴۱۹ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن  فرابورس  با کاهش ۱۶۰ واحدی به سطح ۱۲۷ هزار و ۶۶۸ واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس و فرابورس

امروز نمادهای فولاد، تاصیکو و شپنا نمادهای قرمزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل  بورس  داشتند. در مقابل بفجر، وپست و وخارزم از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای آریا، خاور و بپاس بیشترین اثر کاهشی را بر شاخص داشتند و نمادهای وسپهر، شگویا و انتخاب بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل  فرابورس  داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد تکاردان بیشترین تراکنش را داشت و سصفها و خگستر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز بمولد، فن افزار و دی بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۹ هزار و ۷۷۹ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۷۶۷ میلیارد تومان بود که ۸ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۱۹ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در دو هفته اخیر است. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات یکشنبه، ۵۷ نماد صف خرید داشتند و ۵۲ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۵۶ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۱۵۹ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش ۶ درصدی به ۵۶۰ میلیارد تومان رسید.

 

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.