تاثیر تعمیر و نگهداری پالایشگاه‌ها در بازار نفت طی ۸ هفته آینده

0

به گزارش فارس به نقل از فارس به نقل از رویترز، از آنجایی‌که انتظار می‌رود، تولیدکنندگان بزرگ نفت در جهان عرضه نفت را محدود نگه دارند و از طرفی انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد تا بیش از این اقتصاد آمریکا آسیب نزند، قیمت نفت در معاملات تغییر چندانی نداشت.

 هر بشکه نفت برنت با ۵ سنت کاهش ۸۸.۵۰ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۳ سنت کاهش ۸۵.۵۲ دلار معامله شد.

هر دو شاخص نفتی هفته گذشته را با بالاترین قیمت در بیش از ۶ ماه گذشته به پایان بردند، درحالی‌که دو هفته متوالی قبل از آن کاهش را ثبت کرده بودند.

سوگاندا ساچدوا، معاون اجرایی و استراتژیست ارشد بازار نفت گفت: «قیمت نفت خام بیشتر ناشی از پیش‌بینی کاهش بیشتر عرضه از سوی کشورهای بزرگ تولیدکننده نفت، روسیه و عربستان تغییر می‌کند.»

وی افزود، با این حال، افزایش پیوسته تولید نفت آمریکا می‌تواند افزایش قابل‌توجه و بیشتر قیمت‌ها را محدود کند.

الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه روز پنجشنبه گفت، روسیه با شرکای خود در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در مورد پارامترهای ادامه کاهش صادرات به توافق رسیده است.

روسیه در حال حاضر، صادرات خود را در ماه سپتامبر ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد و در ماه آگوست، ماه قبل نیز ۵۰۰ هزار بشکه صادرات خود را کاهش داده بود.

عربستان هم انتظار می‌رود، کاهش تولید داوطلبانه یک میلیون بشکه‌ای خود را در ماه اکتبر هم ادامه هد.

راسل هاردی، مدیر اجرایی ویتول، گفت، عرضه در  بازار جهانی نفت خام در ۶ تا ۸ هفته آینده به علت تعمیر و نگهداری پالایشگاهها بهتر خواهد شد اما عرضه نفت خام ترش، با گوگرد بالاتر، محدود باقی خواهد ماند.

پایان پیام/

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.