تامین ۱۰۰ دستگاه لکوموتیو و ۲۵۰۰ واگن باری

0

به گزارش ایران اکونومیست، سیدمیعاد صالحی -مدیرعامل شرکت راه‌آهن- در نشست خبری امضای تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری جهت تامین ۱۰۰ دستگاه لکوموتیو و ۲۵۰۰ دستگاه واگن باری که امروز در دهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی برگزار شد، گفت: ما یک سال در فرایند مذاکره با بنیاد  مستضعفان بودیم. در دولت سیزدهم تلاش برای توسعه ناوگان و احداث خط ریلی وجود دارد و ما از تمام تلاش‌ها و نهادهای عمومی استفاده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان از توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه حمل‌ونقل ریلی استقبال کرد، گفت: امیدواریم با حمایت‌های دولت سیزدهم مثل ماده ۱۲ و تاکید رییس جمهوری بر توسعه حمل‌ونقل ریلی، بتوانیم از این قرارداد برای ساخت ۲۵۰۰ واگن باری و تامین ۱۰۰ لکوموتیو برای جهش حمل‌ونقل استفاده کنیم. 

همچنین رضا ایلاتی -مدیرعامل هولدینگ حمل ونقل بنیاد مستضعفان- با بیان اینکه تصمیم گرفتیم فعالیت‌هایمان را در حوزه حمل‌ونقل پررنگ‌تر کنیم، گفت: ما در بخش‌های مختلف جاده‌ای ریلی ‌و بندری فعال هستیم، اما حوزه ریلی برای ما بسیار مهم است؛ زیرا از آنجایی‌که شاید درصد بازده بالایی نداشته باشد، نیازمند این است که نهادی مانند بنیاد در آن سرمایه‌گذاری کند، چون بخش خصوصی شاید تمایل نداشته باشد.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.