تاکتیک صبر در بازار دلار / سکه عقب نشینی کرد

0

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار ارز هرات امروز چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه بعد از یک روز تعطیلی به مناسبت دومین سالگرد روی کار آمدن طالبان در افغانستان شروع به کار کرد. قیمت دلار در شروع معاملات امروز نسبت به دو روز قبل، ۱۰۰ تومان بالا رفته بود  اما نتوانست مرز مقاومتی ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان را بشکند و به سمت پایین برگشت.

آن طور که برخی از معامله گران مدعی بودند، هر برگ اسکناس آمریکایی در بازار یاد شده نسبت به دو روز قبل رنج بود و در حول و حوش ۴۹ هزار تومان قیمت خورد. 

معامله گران می گویند قیمت دلار بین حمایت ۴۸ هزار و ۸۰۰ تومان تا سطح مقاومتی ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان گیر کرده و از هر طرف خارج شود یا تثبیت دهد، مسیر بعدی آن مشخص تر خواهد شد. 

در تهران هم قیمت دلار امروز تا نزدیک ۴۹ هزار و ۴۰۰ تومان بالا رفت اما در ادامه معاملات با عقب نشینی نرخ دلار هرات، به سمت پایین آمد و در حدود ۴۹ هزار و ۱۵۰تومان به فروش رسید که نسبت به عصر سه شنبه تقریبا رنج بود. معامله‌گران می‌گویند اگر قیمت دلار، مقاومت ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان را بشکند فشار خرید در بازار زیاد می‌شود.

از سوی دیگر نرخ حواله درهم نیز امروز نسبت به روز قبل نوسان محدودی را ثبت کرد و با ۱۳ هزار و ۵۷۰ تومان به فروش رسید. نرخ برابری درهم به دلار هم تقریبا یک پله و نیم با مرز ۵۰ هزار تومان فاصله دارد.

برخی مدعی بودند که بازار با کاهش تقاضا روبرو شده و خریدار در بازار نیست. به باور این دسته،‌ به نظر می رسد معامله گران نقشه بازار ساز در مورد کاهش قیمت دلار  را خواندند؛ کاهشی که از اخبار و سیگنال های مثبت در مورد تبادل زندانیان و… صورت گرفت و حالا، این دسته از معامله گران سعی می کنند از لاک احتیاط خارج نشوند.

در سمت رسمی بازار هم قیمت دلار امروز ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ روند کاهشی بسیار اندک خود را در مرکز مبادله ارز و طلای ایران ادامه داده و امروز ظهر رقم ۴۱ هزار و ۳۲۰ تومان را نشان می‌دهد.

همچنین  قیمت یورو امروز  افزایشی شده و با افزایش حدودا ۲۰ تومانی نسبت به روز گذشته در سطح ۴۵ هزار و ۱۵۳ تومان قرار گرفته است.

در همین راستا  قیمت درهم امارات نیز با رقم ۱۱ هزار و ۲۵۱ تومان بر تابلو درج شده که نسبت به روز گذشته تغییر خاصی نداشته است.

نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب ۳۷ هزار و ۵۶۴ تومان، ۴۱ هزار و ۴۸ تومان و ۱۰ هزار و ۲۲۸ تومان درج شده است.

دلار تهران، چشم‌انتظار ریاض/ پیش‌بینی قیمت دلار امروز

قیمت انواع ارز در سایت کانون صرافان نیز امروز تغییر چندانی را ثبت نکرده و با تفاوت‌های نامحسوسی مواجه شده است.

قیمت دلار امروز  به صورت توافقی در سایت کانون صرافان تا حوالی ساعت ۱۳:۰۰ بطور میانگین ۴۱ هزار و ۳۱۹ تومان درج شده است.

در همین سایت  قیمت یورو  توافقی بطور میانگین ۴۵ هزار و ۱۴۹ تومان و قیمت درهم امارات  به صورت توافقی نیز به طور میانگین حدود ۱۳ هزار و ۲۳۲ تومان اعلام شده است.

قیمت طلا ۱۸ عیار در بازار امروز نسبت به روز قبل با نوسان کاهشی ۵ هزار تومان برروی ۲ میلیون و ۳۱۷ هزار تومان قرار گرفت. قیمت سکه امامی هم امروز با افت ۵۰ هزار تومانی در محدوده ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزارتومان معامله شد. 

۲ سیگنال متناقض به بازار سکه/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز ۲۵ مرداد

 

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.