تاکتیک های جاسوسی شرکت Uber در معرض

0

نامه ای انفجاری از یک کارمند سابق اوبر، برخی از تاکتیک های مخفی را که این شرکت برای نگاه کردن به رقبا استفاده کرده است، افشا کرده است. این استراتژی‌ها شامل ضبط مخفیانه مکالمات بین مدیران رقیب Grab و Didi، جاسوسی از گروه‌های تاکسی و جعل هویت مشتریان برای سرکوب رقبا با هزاران درخواست است.

نامه جیکوبز، همانطور که از آن نام برده می شود، توسط یک وکیل برای ریچارد جیکوبز، مدیر سابق اطلاعات جهانی در این شرکت نوشته شده است، و قبلاً جنگ حقوقی پرمخاطره بین اوبر و وایمو را مختل کرده است و باعث شده است قاضی فدرال بر این پرونده نظارت کند. فوربس گزارش داد که محاکمه را به تعویق بیاندازد و وکلای اوبر را به دلیل افشا نکردن آن زودتر مورد انتقاد قرار دهد.

نامه ۳۷ صفحه ای تصویری از یک شرکت رقابتی و پارانوئیدی را نشان می دهد که به دنبال یافتن راهی برای پیشرفت است.

در یک مثال، وکیل جیکوبز ادعا می‌کند که اوبر شبکه‌ای از سرورهای ناشناس را راه‌اندازی کرده است تا بتواند «میلیون‌ها تماس داده با سرورهای رقیب و دولتی برقرار کند، بدون اینکه امضایی ایجاد کند که رقبا را از سرقت آگاه کند». در حالی که بسیاری از رقبا می‌توانند هزاران درخواست سواری از یک تلفن را دریافت کنند، سیستم Uber ظاهراً راه‌اندازی شده بود تا تماس‌ها «به نظر دستگاه‌های متعدد و بازه زمانی وسیع‌تری باشند» تا از شناسایی جلوگیری شود. در نامه آمده است.

وکیل جیکوبز در نامه ادعا می کند که جیکوبز در مورد رشوه دادن اوبر به مقامات خارجی و همچنین پرداخت دستمزدهای متورم به گروه های خارجی شنیده است.

جیکوبز، از طریق نامه وکیل خود، همچنین با استفاده اوبر از ارتباطات رمزگذاری شده و زودگذر مخالفت کرد. وکیل جیکوبز در نامه خود ادعا می کند که اوبر، و تا حد زیادی به دلیل یکی از وکلای خود کریگ کلارک، «استراتژی پیچیده ای را برای از بین بردن، پنهان کردن، پوشاندن و جعل سوابق یا اسناد به قصد ممانعت یا ممانعت به کار برده است. تحقیقات دولتی و همچنین کشف تعهدات در دعاوی در حال رسیدگی و آینده.”

در همین حال، رهبری جدید اوبر با توصیف نامه به عنوان “فوق العاده” تلاش می کند تا از تاکتیک های رقابتی قبلی این شرکت فاصله بگیرد.

دارا خسروشاهی، مدیرعامل جدید اوبر، ممنوعیت استفاده از سرویس‌های پیام‌رسانی رمزگذاری‌شده مانند Wickr یا Telegram را برای اهداف تجاری تکرار کرد. تونی وست، مدیر ارشد حقوقی جدید اوبر، همچنین یادداشتی را برای این شرکت ارسال کرد تا هر «پروژه اطلاعات رقابتی» که شامل نظارت انسانی باشد، فوراً متوقف شود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.