تاکید معاون وزیر صمت بر انجام امور پیشگیرانه در فعالیت‌های معدنی

0

به گزارش ایران اکونومیست از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، «محمدرضا موثقی‌نیا» در پیامی ضمن تسلیت حادثه ناگوار به‌وجود آمده در معدن زغالسنگ در «طزره» (استان سمنان)، افزود:

حادثه دلخراش معدن زغالسنگ «رزمجاه غربی» در طزره و جان باختن تعدادی از کارگران زحمتکش، اندوه فراوان برای جامعه معدنی کشور به بار آورد.

وی بر انجام امور پیشگیرانه در فعالیت های معدنی و نگاه دقیق و علمی به موضوع ایمنی تاکید و خاطرنشان کرد: به نمایندگی از ایمیدرو به خانواده محترم جانباختگان، تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال، برای بازماندگان صبر و شکیبایی خواهانم.

به گزارش ایران اکونومیست ، شامگاه یکشنبه (۱۲ شهریور ۱۴۰۲) به دلیل حادثه در یکی از تونل‌های استخراج زغال سنگ متعلق به شرکت البرز شرقی ۶ نفر از کارگران در حال فعالیت در عمق ۷۰۰ متری معدن دچار سانحه شدند.

بهروز افروز، قربانعلی کمال، حسین غزائیان، حمید ایزدی، ابوالفضل غنایی و محمد نعیمی صفت در تونل محل حادثه انفجار معدن محبوس شدند که تلاش‌ها نتیجه نداد و پیکر بی‌جان کارگران از تونل خارج شد.

شرکت معادن زغال‌سنگ البرز شرقی به عنوان یکی از واحدهای زیرمجموعه ذوب آهن اصفهان و از تامین کنندگان کنسانتره زغال‌سنگ کُک شو، در سالیان اخیر روند رو به رشدی را در زمینه توسعه ذخائر زغال‌سنگ و شبکه معادن، تولید و درآمدزایی و خروج از شرایط زیان‌ده را تجربه کرد.

این شرکت سال ۱۳۴۹ آغاز به کار کرد و عمده فعالیت آن شامل اکتشاف، بهره برداری از معادن و فرآوری زغال سنگ جهت تامین بخشی از کنسانتره مورد نیاز ذوب آهن اصفهان است.
ستاد مرکزی شرکت در شهر شاهرود قرار دارد و هم‌اکنون ۱۷۰۰ نفر در شرکت معادن زغالسنگ البرز شرقی مشغول به کار هستند که حوزه‌ فعالیت این شرکت از معادن طزره در شمال شرق شهرستان دامغان واقع در استان سمنان تا جنوب شهرستان مینودشت واقع در استان گلستان است.

مجموعه معادن زغال سنگ البرز شرقی در منطقه طزره دامغان در مناطق سردسیر و کوهستانی جنوب رشته کوه‌های البرز و در فاصله ۵۰ کیلومتری شهرستان دامغان قرار دارد.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.