تبلت های قابل تبدیل صنعت کامپیوتر را نجات می دهد

0

بازار رایانه‌های شخصی چند سالی شاهد کاهش فروش بوده است، که باعث شد برخی از کارشناسان پیش‌بینی کنند که دنیای «پس از رایانه‌های شخصی» اپل در حال انجام است. به نظر می‌رسید که فروش بالای iPad در ابتدا این ایده را تایید می‌کند که تبلت‌های مصرفی در نهایت به هزینه رایانه شخصی بر صنعت تسلط خواهند یافت.

با این حال، داده های جدیدتر نشان می دهد که رایانه های شخصی در حال بهبود هستند و تبلت هایی مانند iPad در حال سقوط هستند. جدیدترین داده‌های شرکت بین‌المللی داده از هر دوی این موقعیت‌ها پشتیبانی می‌کند، با تبلت‌های جداشدنی که در سه‌شنبه گزارش شده است.

طبق پیش‌بینی IDC، ضعیف‌ترین بخش رایانه‌های شخصی، بازار دسکتاپ، مرکز داده و ایستگاه‌های کاری خواهد بود که بین سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۱ در سطح جهانی شاهد کاهش ۲.۸ درصدی فروش خواهند بود. این کاهش نسبت به سال‌های گذشته کمتر است، با این حال، تا حدی بر اساس بازار قوی‌تر از آنچه در سال ۲۰۱۶ انتظار می‌رفت.

در همین حال، فروش نوت‌بوک‌های سنتی در سال ۲۰۱۶ قوی‌تر بود، که حداقل تا حدی مبتنی بر ادامه پذیرش و رشد ویندوز ۱۰ در بازارهای فوق‌العاده قابل حمل و پریمیوم بود. IDC انتظار دارد فروش نوت‌بوک‌ها بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ به میزان ۰.۷ درصد رشد کند که نسبت به پیش‌بینی‌های گذشته تصویر بسیار بهتری خواهد بود.

تبلت های تخته سنگی مانند iPad به کاهش خود ادامه خواهند داد، اما تا سال ۲۰۲۱ کاهش ۶.۵ درصدی دارند. دستگاه رقابتی اصلی تبلت جداشدنی است که تجربه بهره وری قوی تری را ارائه می دهد. طبق IDC، تبلت‌های جداشدنی بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ به میزان ۲۱.۲ درصد رشد خواهند کرد که نویدبخش افزایش تعداد دستگاه‌های ویندوز ۱۰ ۲ در ۱ است که وارد بازار می‌شوند.

همانطور که جیتش اوبرانی، تحلیلگر ارشد تحقیقاتی IDC می گوید، “مصرف کنندگان به تازگی از تبلت های تخته سنگی قدیمی و مبتنی بر مصرف به یک تبلت جداشدنی سازنده تر فارغ التحصیل شده اند.

در عین حال، مزیت داشتن یک ماشین نازک، حساس به لمس و مبتنی بر بهره‌وری، تابش نور بر دسته رایانه‌های شخصی سنتی است، و باعث می‌شود که فروشندگان و مصرف‌کنندگان بر روی دستگاه‌های برتر در فضای تبدیل‌پذیر و فوق باریک تمرکز کنند. >

این آخرین اعداد کمک می کند تا این تصور که رایانه های شخصی در مواجهه با دستگاه های تلفن همراه مانند تبلت های مصرفی و تلفن های هوشمند بی ربط می شوند را از بین ببرد. به نظر می رسد بهره وری همچنان مهم است و تعداد فزاینده ای از کاربران تشخیص می دهند که رایانه های شخصی دستگاه های بهره وری واقعی هستند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.