تجارت الکترونیک پاکستان از 4G استفاده می کند

0

در کوه‌های هندوکش، زنان صنعتگر با زحمت روسری‌های روان را می‌دوختند، صنعتگران ماهری که تا زمانی که اینترنت موبایل به پاکستان آمد و بازار را به زیر دستان انداخت، نتوانستند محصولات خود را فراتر از مناطق دوردست بفروشند. میلیون ها نفر که قبلاً به حاشیه رانده شده بودند.

زنان شمال چیترال یکی از سودجویان بعید از رونق تجارت الکترونیکی هستند که از زمان ورود اینترنت 3G و 4G به این کشور مسلمان به شدت محافظه کار در سال 2014، به طور ناگهانی قادر به بازاریابی و فروش محصولات سنتی بدون ترک روستاها یا در برخی موارد حتی خانه های خود هستند. .

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نسرین صمد، کارآفرین برند صنعتگر Kai که با زنان در سراسر منطقه کار می کند، می گوید: «پلتفرم آنلاین واسطه ها را حذف می کند. او می‌گوید اکنون، زنان چیترالی «به یک مخاطب جهانی دسترسی دارند.

محصولات Kai در Polly & Other Stories (pollyandotherstories.com) فروخته می شوند، که در اواخر سال 2015 راه اندازی شد تا صنعتگران سنتی مانند آنهایی که در Chitral هستند با مصرف کنندگان تشنه محصولات “اصیل” ارتباط برقرار کند.

آمنه شیخ فاروقی موسس گفت: «سال‌ها کار با جامعه محلی و گروه‌های صنایع دستی به ما نشان داده بود که کسب‌وکارهای کوچک محلی، حتی با استعدادترین، دسترسی به بازارهای اصلی یا ارتباط با خریداران، چه در داخل پاکستان و چه در خارج از کشور، چقدر دشوار است.

آنج برید، یکی از بنیان‌گذاران، می‌گوید که برای پر کردن این شکاف، این زوج وب‌سایتی ایجاد کردند تا به «کسب‌وکارهای کوچک و خلاقانه، که بسیاری از آنها توسط زنان یا دانشجویان جوان هدایت می‌شوند، فرصت بازاریابی و فروش را بدهند».

آدام داوود، رئیس بازار آنلاین Kaymu.pk، می‌گوید فرصت‌هایی مانند این در کشوری مانند پاکستان “بزرگ” هستند.

طبق گزارش سالانه اداره مخابرات پاکستان، در سه ماهه اول سال 2015، ارسال گوشی های هوشمند به این کشور 123 درصد افزایش یافت که یکی از سریع ترین نرخ های رشد در جهان در حال توسعه است. وزارت فناوری اطلاعات در ماه فوریه اعلام کرد که تعداد مشترکان پهنای باند از 3 درصد به بیش از 15 درصد رسیده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.