تخفیف های ۱۰تا ۱۵درصدی قیمت روغن

0

به گزارش ایران اکونومیست ، امیر هوشنگ بیرشک دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران در گفتگو با برنامه رادیو اقتصاد اظهار گفت: بعد از جنگ روسیه و اوکراین با ثبات و بعد هم با کاهش قیمت روبرو شدیم که با توجه به پیشنهادهایی که شد انجمن روغن نباتی با برگزاری جلساتی تصمیم گرفت از ۱۰ تا ۱۵ درصد در قیمت مصرف کننده کاهش داشته باشد.

دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی در ادامه تاکید کرد: روغن‌ها با قیمت جدید در فروشگاه‌های زنجیره ایی و فروشگاه‌های خرده فروشی در دسترس مردم است و با توافقاتی که با فروشگاه‌های زنجیره‌ایی شد روغن‌ها با تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصد ارائه شود و روغن‌های جدید با قیمت‌های جدید به فروش برسد.

وی با اشاره به اینکه روغن نباتی از ترکیب روغن کلزا، روغن آفتاب گردان، روغن سویا و روغن پالم است افزود: با توجه به وضعیت آب و اقلیم کشور تا ۴۰ درصد در این محصول به خودکفایی رسیدیم.

بیرشک گفت: سال‌های گذشته تا ۹۳ درصد به واردات وابسته بودیم که امسال با برنامه‌های وزارت جهاد به ضریب ۸۵ درصد رسیدیم و امید داریم با حمایت‌های دولت از کشاورزان، کشت دانه‌های روغنی وسعت بیشتری یابد؛ هرچند با توجه به شرایط اقلیمی موجود خودکفایی ۱۰۰ درصدی مقدور نیست.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.