ترامپ نگاه جدی به گزینه های سیاست در آمازون می کند

0

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده گفته است که نگاهی جدی به سیاست‌ها برای رسیدگی به آنچه که به گفته او مزیت‌های تجاری ناعادلانه خرده‌فروش آنلاین Amazon.com است، خواهد داشت.

رویترز گزارش داد که در هنگام بازگشت از ویرجینیای غربی به واشنگتن با ایر فورس وان با خبرنگاران صحبت می کرد، او آمازون را متهم کرد که در زمین بازی برابر عمل نمی کند و مالیات فروش کافی را پرداخت نمی کند.

ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا می‌خواهد تغییراتی در سیاست‌های مربوط به شرکت ایجاد کند، گفت: «ما به آن نگاه بسیار جدی خواهیم داشت.

او افزود که “وضعیت مالیات بر فروش” قرار بود به زودی توسط دیوان عالی بررسی شود.

در پرونده ای که در ۱۷ آوریل مورد بحث قرار می گیرد، داکوتای جنوبی از ۹ قاضی می خواهد که حکم دادگاه عالی سال ۱۹۹۲ را لغو کنند که تنها شرکت هایی که حضور فیزیکی در یک ایالت دارند ملزم به دریافت مالیات بر فروش ایالتی برای خرید هستند. وزارت دادگستری در حمایت از داکوتای جنوبی که در دادگاه‌های پایین‌تر شکست خورد، گزارشی ارسال کرد.

آمازون در این پرونده دخالتی ندارد، اما حکم نهایی ممکن است عواقبی برای آن و سایر مشاغل تجارت الکترونیک داشته باشد. آمازون قبلاً موافقت کرده است که مالیات‌های فروش را در تمام ۴۵ ایالتی که آن را بر روی کالاهایی که مستقیماً می‌فروشد تحمیل می‌کند جمع‌آوری کند.

داکوتای جنوبی استدلال می‌کند که خرده‌فروشان آجر و ملات متضرر می‌شوند زیرا مجبورند مالیات را جمع‌آوری کنند و در نتیجه ضرر قیمتی دارند.

اظهارات ترامپ در روز پنجشنبه به دنبال توئیتی در اوایل روز انجام شد که واشنگتن پست را “لابیگر اصلی” آمازون خواند. واشنگتن پست به طور خصوصی متعلق به جف بزوس، موسس و مدیر اجرایی خرده فروش آنلاین است. آمازون صاحب پست نیست.

ترامپ آخر هفته گذشته در توییتی واشنگتن پست را لابی گر آمازون خواند. مارتین بارون، سردبیر واشنگتن پست، این اتهام را رد کرد.

بارون در گزارشی که روز سه شنبه منتشر شد به نیویورک تایمز گفت: «اینجا کسی نیست که از آمازون پول دریافت کند. “نه یک پنی.”

سهام آمازون روز پنجشنبه ۲.۹ درصد افزایش یافت، اما پس از بسته شدن بازار پس از آخرین اظهارات ترامپ، اندکی کاهش یافت. قبل از معاملات روز پنجشنبه، از زمانی که وب سایت خبری Axios هفته گذشته گزارش داد که ترامپ به آمازون وسواس دارد و می خواهد قدرت آن را محدود کند، سهام ۴ درصد کاهش یافته بود.

ترامپ این گزارش را با حمله مکرر به استفاده آمازون از خدمات پستی ایالات متحده دنبال کرد و ادعا کرد که این شرکت در تحویل بسته های آمازون پول خود را از دست می دهد، بدون اینکه مدرکی برای تأیید ادعای خود ارائه کند. او این ادعا را تکرار کرد که “دفتر پست با آمازون خوب نیست”، در نظرات خود در روز پنجشنبه.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.