ترمیم ، تنوع

0

سفیر کره جنوبی در ایران کیم سونگ هو گفت که سئول مجموعه ای از استراتژی ها را برای بازگرداندن روابط با تهران به سطح قبل از تحریم ها، به ویژه در زمینه های اقتصادی و تجاری دنبال می کند.

کیم در گفتگو با خبرگزاری مهر همچنین بر تنوع و پیوند روابط دوجانبه تاکید کرد. گزیده ها در ادامه می آیند:

نخست وزیر کره جنوبی در سفر سال گذشته خود به ایران موافقت کرد که حجم تجارت سالانه بین دو کشور به ۱۸ میلیارد دلار افزایش یابد. حال سوال این است که چقدر موفق شدیم به هدف ضربه بزنیم و به جز نفت چه نوع کالاهای جدیدی از ایران وارد کرده اید؟

معاملات سال گذشته ما ۳۰ درصد افزایش یافت. اما از ژانویه تا مارس ۲۰۱۷، ۶۰ درصد افزایش یافته است. بنابراین می توانم بگویم که تجارت دو طرفه ما به سرعت افزایش یافته است و این خبر بسیار خوبی برای هر دو کشور است. دلیل اینکه چرا این خبر خوب است نه تنها این است که شما نفت بیشتری به ما می فروشید، بلکه سئول نیز محصولات بیشتری را به شما می فروشد.

باید بگویم که کره جنوبی سه استراتژی اساسی در قبال ایران دارد. اولین مورد “ترمیم” است. قبل از تحریم ها در سال ۲۰۱۱ … تجارت دو طرفه بیش از ۱۷ میلیارد دلار بود. اما در دوره تحریم ها به یک سوم کاهش یافت. بنابراین ما باید اوج تجارت را به حالت سابق برگردانیم.

راهبرد دوم این است که ما باید نه تنها در تجارت، بلکه در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نیز «روابط خود را متنوع کنیم». حتی در تجارت، ما نیازی به تمرکز روی نفت، خودروها و تلفن های همراه نداریم.

راهبرد سوم «ارتباط روابط متقابل بین دو کشور» است. تجارت در مفهوم خرید و فروش به اندازه کافی پایدار نیست. ما به راحتی می توانیم الگوی تجارت خود را تغییر دهیم.

در رابطه با استراتژی اول، باید بگویم که بازسازی در حال حاضر به خوبی در حال انجام است.

افزایش سریع تجارت در دو سال گذشته ثابت می شود. اما وقتی نوبت به … “رقابت” می رسد، هنوز راه زیادی در پیش داریم.

سبد محصولات از کره جنوبی تا ایران کم است. به جز نفت ، واردات ایران چیز زیادی برای واردات وجود ندارد. اما پس از بلند کردن تحریم ها ، واردات نفت ما از کشور شما ۲۰۰ ٪ افزایش یافته است.

در عین حال ، غلظت ما روی روغن افزایش یافته است. اکنون ۹۸ ٪ از واردات ما از کشور شما نفت است. بنابراین، ما باید روابط خود را متنوع کنیم.

آیا شما برنامه ای برای این تنوع دارید؟

ما به مشارکت دوجانبه نیاز داریم. کره جنوبی به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد. ما برای نفوذ به بازار خود به تلاش بیشتر ایرانی نیاز داریم. تکیه بر روغن و پتروشیمی کافی نیست.

آیا شرکت های خودروسازی کره جنوبی به جز مونتاژ خودرو، برنامه ای برای همکاری بیشتر با ایران در زمینه انتقال فناوری دارند؟ برنامه شما برای بازار خودرو ایران چیست؟

امسال Kerman Motor در حال حاضر شروع به جمع آوری و فروش ۲ مدل اتومبیل مسافری از وسایل نقلیه کره ای کرد.

Kerman Motor قصد دارد در سال جاری دو نوع دیگر را افزایش دهد.

شنیده ام که از دو مدل اول در بازار ایران استقبال بسیار خوبی شده است و شرکت در حال حاضر در حال بحث است که آیا می تواند خودروهای کره ای را به کشورهای همسایه صادر کند، زیرا تعداد فروش خودروها از تعداد مورد نیاز شما در داخل ایران بیشتر است. بازار.

در این دوره که شامل واردات قطعات خودروهای کره ای و مونتاژ محصول نهایی در اینجا در ایران می شود، قطعاً فکر می کنم که می توان انتقال فناوری بیشتری را انجام داد.

اما، اگر بپرسید که آیا شرکت‌های کره‌ای برنامه‌های خاصی برای راه‌اندازی کارخانه‌های خود در اینجا دارند، من هیچ اطلاعاتی ندارم زیرا این تصمیم شرکت‌های خصوصی است.

دولت کره نمی تواند شرکت های خصوصی را برای انجام این کار تحمیل کند. اما همه چیز به ارتقاء اتومبیل های کره ای در بازار ایران بستگی دارد. اگر آنها از طرف مشتری های ایرانی مورد استقبال خوبی قرار بگیرند ، مطمئناً شرکت های خصوصی استراتژی دیگری را ارائه می دهند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.