تسلا تقریباً تمام خودروهای آمریکایی را به دلیل نقص در سیستم خلبان خودکار فراخوان می کند

0

بزرگترین فراخوان این شرکت پس از یک تحقیق دو ساله توسط تنظیم کننده ایمنی فدرال با تمرکز بر عملکرد خلبان خودکار انجام شد.

تسلا در حال فراخوانی بیش از دو میلیون خودرو در ایالات متحده است که تقریباً تمام خودروهایش در آنجا فروخته شده است. ، پس از اینکه یک تنظیم کننده فدرال گفت نقص در سیستم خلبان خودکار یک خطر ایمنی ایجاد می کند.

در پرونده فراخوانی در روز چهارشنبه، خودروساز< /a> گفت که کنترل‌های سیستم نرم‌افزار خلبان خودکار “ممکن است برای جلوگیری از سوء استفاده راننده کافی نباشد”.

سخنگوی اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه (NHTSA) که بیش از دو سال است در حال بررسی عملکرد خلبان خودکار بوده است، گفت: “فناوری خودکار نویدبخش بهبود ایمنی است، اما فقط زمانی که مسئولانه به کار گرفته شود.”

“اقدام امروز نمونه ای از بهبود سیستم های خودکار با اولویت بندی ایمنی است.”

این تصمیم بزرگترین فراخوان را نشان می دهد برای تسلا، زیرا توسعه خودروهای خودران در ایالات متحده با مجموعه‌ای از مشکلات بر سر نگرانی های ایمنی. این شرکت گفته است که محافظ‌های جدیدی را نصب می‌کند و نقص‌های فعلی را برطرف می‌کند.

این فراخوان مدل‌های Y، S، ۳ و X تولید شده بین ۵ اکتبر ۲۰۱۲ تا ۷ دسامبر ۲۰۲۳ را پوشش می‌دهد.

آن کارلسون، مدیر موقت NHTSA، روز چهارشنبه در سخنرانی در برابر مجلس نمایندگان ایالات متحده گفت که خوشحال است تسلا با فراخوان موافقت کرده است.

او گفت که آژانس برای اولین بار بررسی عملکرد خلبان خودکار تسلا را در آگوست ۲۰۲۱ آغاز کرد. پس از شنیدن چندین تصادف مرگبار که هنگام روشن بودن خلبان خودکار رخ داده است.

او گفت: “یکی از چیزهایی که ما تعیین کردیم این است که رانندگان همیشه هنگام روشن بودن سیستم توجه نمی کنند.”

اسناد منتشر شده در روز چهارشنبه توسط آژانس حاکی از آن است که طراحی خودکار خلبان فعلی می تواند منجر به “سوء استفاده قابل پیش بینی از سیستم” شود و تغییراتی که قرار است ایجاد شود “راننده را بیشتر تشویق می کند تا به مسئولیت رانندگی مداوم خود پایبند باشد”.

برخی از کارشناسان سؤالاتی را در مورد اینکه آیا چنین مراحلی به اندازه کافی دور هستند، مطرح کرده اند.

فیل کوپمن، استاد مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه کارنگی ملون که ایمنی خودروهای خودران را مطالعه می‌کند، به آسوشیتدپرس گفت: «سازش ناامیدکننده است.

“زیرا این مشکل را برطرف نمی کند که خودروهای قدیمی سخت افزار کافی برای نظارت بر راننده ندارند.”

ماشین‌های بدون راننده، که توسط حامیان به عنوان یک تکنولوژیکی مهیج تمجید شده است پیشرفت، در ماه های اخیر با یک سری شکست مواجه شده اند.

در اکتبر، کالیفرنیا تست را به حالت تعلیق درآورد توسط شرکت خودروهای خودران Cruise، پس از اینکه دپارتمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا (DMV) سوالاتی را در مورد نگرانی های ایمنی مطرح کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.