تغییر اندک بازار نفت به خاطر نگرانی از اقتصاد چین

0

به گزارش ایران اکونومیست به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز تغییر چندانی نداشت، زیرا نگرانی سرمایه‌گذاران در مورد اقتصاد آشفته چین در مقابل انتظار برای کاهش عرضه نفت در آمریکا قرار گرفته است.

هر اونس طلا با ۲۲ سنت کاهش ۸۴.۶۷ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۲۲ سنت کاهش ۸۰.۷۷ دلار معامله شد.

هر دو شاخص نفتی در روز گذشته بیش از یک درصد کاهش یافت و به کمترین رقم از ۸ آگوست رسید.

پس از انتظار اینکه آمار خرده‌فروشی، تولید صنعتی و سرمایه‌گذاری که با انتظارات تطابق نداشت و نگرانی در مورد عمیق‌تر و طولانی‌تر شدن رکود را تشدید کرد، اقتصاد آشفته چین در مرکز توجه قرار گرفته است.

آمارهای فعالیت صنعتی در ماه جولای این نگرانی را ایجاد کرده است که احتمالا چین برای دست یافتن هدف رشد حدود ۵ درصدی خود با چالش روبرو خواهد بود.

هم گروه اوپک پلاس و هم آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) روی چین – بزرگ‌ترین واردکننده نفت جهان – حساب می‌کنند تا تقاضای نفت خام را در بقیه سال ۲۰۲۳ افزایش دهند.

بنابر اعلام موسسه آمریکن پترولیوم، در عین حال، ذخایر نفت خام آمریکا حدود ۶.۲ میلیون بشکه در روز در هفته گذشته کاهش یافته است که بسیار بیشتر از کاهش ۲.۳ میلیون بشکه‌ای تحلیلگران بود.

آمار رسمی ذخایر نفت آمریکا امروز بعدازظهر منتشر خواهد شد.

کلودیو گالیمبرتی، مدیر بخش تحقیقات ریستاد انرژی، گفت، چشم‌انداز سه ماهه چهارم (صنعت نفت) در درجه اول به وضعیت اقتصاد کلان چین بستگی دارد، اما به نظر می‌رسد عربستان  تلاش می‌کند آن را با کاهش تولید خود تحت تاثیر قرار دهد.

کاهش تولید و عرضه عربستان و روسیه در چند هفته گذشته سبب شد تا قیمت نفت افزایش یابد.

 پایان پیام/

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.