تلاش بانک ها برای جذب تهویه مطبوع فارکس

0

به گزارش اقتصادنیوز، پس از لغو تحریم‌های بانکی بین‌المللی علیه تهران در اواخر ماه گذشته، وام‌دهندگان کار دشواری را برای بازیابی اعتماد عمومی به حساب‌های ارزی آغاز کردند.

با این حال، به گفته یکی از معاونان سابق بانک مرکزی، پیشنهاد بانک‌ها برای راه‌اندازی مجدد حساب‌های ارزی، در اولین گام، یکسان سازی نرخ‌های ارز خارجی را می‌طلبد و این به معنای پایان دادن به رژیم چند نرخی بحث‌برانگیز است.

سید کمال سیدعلی گفت: بانک ها در افتتاح حساب های ارزی عجله نکنند زیرا این تسهیلات به شدت به نرخ های شناور ارز متکی است.

به دلیل تحریم‌های بین‌المللی بر بخش بانکی کلیدی، وام‌دهندگان طی سه سال گذشته  نتوانستند بازده کامل حساب‌های ارزی را پرداخت کنند، که به دلایل مختلف تجاری و شخصی به اعتماد عمومی به چنین حساب‌هایی که در گذشته استفاده می‌شد لطمه زد.

به گفته این مقام سابق، با توجه به چنین محدودیت‌هایی، به دلیل کمبود منابع کافی و «تخریب آبروی بانک‌ها» در سه سال اخیر، مردم به سختی می‌توانند ارز خود را به بانک‌ها بسپارند.

وی با اشاره به مشکلات اعتباری بانک‌ها در سال‌های تحریم، گفت: حساب‌های ارزی باید بازدهی معقول و معتدلی داشته باشند تا اعتماد مردم به حساب‌های ارزی بانک‌ها بازگردد و این امر تا حد زیادی به یکسان سازی نرخ ارز بستگی دارد. “

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.