تلاش شدید برای پایان دادن به حماسه بانک سایه

0

دولت، قوه قضائیه و مجلس کمپین هماهنگ خود را برای پایان دادن به حماسه موسسات اعتباری غیرقانونی و حمایت فزاینده از هزاران نفری که پول خود را از دست داده اند، افزایش می دهند.

به گزارش ایرنا، حسن روحانی رئیس جمهور روز شنبه در پی دیدار با روسای دو دستگاه ارشد اجرایی دیگر اعلام کرد.

پیش از این موسسات اعتباری [غیر تایید صلاحیت شده] می توانستند از نهادهای مختلف مجوز بگیرند، اما از این پس بانک مرکزی تنها نهادی است که این مجوزها را صادر می کند و نظارت کامل را اعمال می کند که به حل بسیاری از مشکلات فعلی کمک می کند. مشکلات،” او گفت.

به گفته رئیس‌جمهور، بسیاری از مردم پس از سپردن سپرده‌های خود به این نهادهای غیرقانونی با مشکلات جدی مواجه شده‌اند، از این رو روسای سه دستگاه برتر دولتی دست به دست هم داده‌اند تا این مشکل همچنان در اسرع وقت حل شود.

وی با بیان اینکه رفع مشکلات مردم در خصوص بانک‌های سایه وظیفه دستگاه‌های تصمیم‌گیر است، اما هشدار داد که بانک مرکزی در حال حاضر با چالش‌های زیادی مواجه است و نمی‌تواند از خزانه محدود خود زیان‌ها را پوشش دهد.

وی افزود: «می‌توان برای این کار اعتباری در نظر گرفت، اما آنچه مسلم است این است که هر سه نیروی اصلی باید متحد شوند تا این موضوع را تا آخر ببینیم.

روحانی همچنین از مردم خواست در آینده هوشیارتر باشند و فقط به بانک ها و موسسات اعتباری که شناخته شده و از اعتماد مردم برخوردارند اعتماد کنند. ارائه نرخ‌های سود غیرمعمول بالا برای سپرده‌ها یکی از نشانه‌های آشکار یک مؤسسه پنهان بود.

در حالی که CBI اخیراً اعلام کرده است که در حال حاضر هیچ موسسه اعتباری غیرقانونی در بازارها فعال نیست، زیرا آخرین آنها توسط سایر موسسات مدیریت می شود، بسیاری از افراد هنوز پولی را که از دست داده اند به بانک های سایه بازپرداخت نکرده اند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.