تلفن های هوشمند هند شرکت های چینی را به دست می گیرند

0

برند اینتکس در خارج از مرزهای هند به رسمیت شناخته نمی شود. در واقع، سازنده هندی گوشی‌های هوشمند حتی برای رقابت در بازار داخلی خود با مشکل مواجه شده است – که توسط بازیگران جهانی مانند سامسونگ و غول‌های فناوری چین کنار گذاشته شده است.

CNBC گزارش داد، با این حال، کارخانه اینتکس در نویدا، یک ساعت خارج از دهلی، نگاهی اجمالی به کتاب بازی شرکت‌های هندی و تلاش تهاجمی آنها برای «ساخت هند»، یک ابتکار، ارائه می‌کند.

تاسیسات واقع در این محله صنعتی تنها دو سال از عمر آن می گذرد. و با ۷۵۰ نفر که مستقیماً در خط مونتاژ کار می کنند، این عملیات در مقایسه با شرکت های چینی مانند هوآوی کمرنگ است.

این کارخانه روزانه ۱۵۰۰۰ گوشی هوشمند و ۱۰۰۰۰ گوشی هوشمند تولید می کند. اما راجیو جین، مدیر مالی اینتکس، به رقم دیگری توجه دارد: نسبت ۷۰-۳۰ قطعات وارداتی به داخلی.

جین گفت: «ما بر کاهش محتوای وارداتی متمرکز هستیم. تا سال ۲۰۱۹، بیشتر قطعات فقط داخلی خواهند بود. این درصد قطعا باید معکوس شود.”

جین می‌گوید که معکوس‌سازی برای کاهش قیمت گوشی‌های اینتکس و در نهایت رقابت با بازیکنان خارجی در داخل، کلیدی است. در حالی که این شرکت دارای پنج کارخانه در سراسر هند است، تنها یک کارخانه به توسعه قطعات اختصاص داده شده است. در حال ساخت ششمین کارخانه است تا در دو سال آینده واردات خود را از ۷۰ به ۲۰ درصد کاهش دهد.

این تلاش برای فروش گوشی‌های هوشمند ارزان‌تر و تولید داخلی از نوامبر سال گذشته، زمانی که دولت بیش از ۸۰ درصد اسکناس‌ها را در تلاش برای مقابله با پول سیاه از گردش خارج کرد، اهمیت بیشتری پیدا کرد. این امر میلیون‌ها کاربر بدون بانک را مجبور به استفاده از سیستم عامل‌های پرداخت دیجیتال مانند Paytm کرد.

با این حال، ضریب نفوذ اینترنت در کشوری با بیش از ۱.۳ میلیارد نفر جمعیت کمی بیش از ۳۰ درصد است.

پول زدایی این سواد دیجیتال را تسریع کرده است و دولت برای کمک به شرکت‌های محلی مانند اینتکس، ۱۰ درصد عوارض واردات اعمال کرده است.

جین اذعان می کند که شرکت های داخلی هنوز از رقبای چینی خود که سال ها برای ساخت اکوسیستم های خود در هند صرف کرده اند، بسیار عقب هستند. در سه ماهه اول، هیچ یک از بازیکنان محلی موفق به کسب ۵ بازیکن برتر در فروش نشدند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.