تمرکز بر روی سرمایه گذاری ، بانکداری در انجمن ایران و اتحادیه اروپا

0

سومین مجمع بانکداری و تجارت ایران اروپا در تاریخ ۱۶ تا ۱۷ نوامبر در فرانکفورت برگزار می شود.

این رویداد که به عنوان “رویداد بزرگ در زمینه فرصت‌های سرمایه‌گذاری، بانکداری و مالی در ایران” نامگذاری شده است، در چارچوب نوزدهمین کنفرانس هفته مالی یورو، رویداد مهم بانکداری و مالی اروپا، برگزار می‌شود.

وب سایت رسمی بانک گزارش می دهد که بانک خصوصی سامان از این انجمن حمایت می کند.

نادر ملکی، رئیس مجمع بین‌المللی بانکداران و علی ماجدی سفیر ایران در برلین، ریاست این نشست را با موضوع «بانکداری و مالی – نگاهی به وضعیت فعلی» بر عهده خواهند داشت.

ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی ایران در بخشی با عنوان «فرصت‌های جدید برای ایران و اتحادیه اروپا: اجرای برنامه جامع اقدام مشترک»، سخنرانی اصلی را با محوریت توافق هسته‌ای ایران ایراد خواهد کرد. هلگا اشمید، دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا که دبیرکل سرویس اقدام خارجی اروپا است، به سیف خواهد پیوست.

رودی بونته، مارکوس پلیر، ویل نیوتن و رولف ام. زولنر از جمله سخنرانان هستند. بونته، مشاور ارشد مرکز اتحادیه بانکداری دیلویت در فرانکفورت، دیدگاه اروپایی در مورد نیاز به اصلاحات بخش مالی را شرح خواهد داد.

پلایر که رئیس هیئت کارگروه اقدام مالی آلمان و عضو کمیته راهبری FATF است، موضوع سازمان های بین دولتی و ارتباط آن با ایران را مطرح خواهد کرد.

موضوع عضویت ایران در گروه ویژه مبارزه با پولشویی به عنوان یک جنجال در تهران طی چند ماه گذشته مطرح شده است و محافظه کاران سیاسی مدعی هستند که این اقدام داده های مالی حساس را در معرض دید قدرت های خارجی متخاصم قرار می دهد.

نیوتن، رئیس امور مشاوره استراتژیک گروه مؤسسات مالی، مشکل وام‌های غیرجاری را بررسی می‌کند و Zollner، یک توسعه‌دهنده کسب‌وکار با بررسی دقیق فنی، درباره سرمایه‌گذاری در فناوری صحبت خواهد کرد.

به نمایندگی از بانک سامان، ولی ضرابیه، رئیس هیئت مدیره این بانک، بخشی از جلسه ای خواهد بود که بر اتصال مجدد ایران به دنیای پرداخت بین المللی تمرکز دارد.

در دومین روز از همایش با عنوان فرصت های سرمایه گذاری در ایران، سفیر ایران یادداشت های خوشامدگویی را ارائه خواهد کرد. علی دیواندری رئیس پژوهشکده پولی و بانکی (MBRI) و امید یراقی رئیس اتاق صنعت و بازرگانی آلمان و ایران حضور خواهند داشت.

وزیر ایالت هسن، متخصص ایران در دانشکده وودرو ویلسون دانشگاه پرینستون و مدیر عامل تجارت و سرمایه گذاری آلمان (GTAI) در دومین روز این نشست سخنرانی های کلیدی خواهند داشت.

مدیران چند شرکت آلمانی بینش خود را در مورد وضعیت فعلی سرمایه گذاری ها و صادرات به ایران به عنوان بخشی از دو پانل جداگانه به اشتراک خواهند گذاشت.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.