تمرکز تغییر وابسته بانکی ماسکان به افراد با درآمد متوسط

0

گروه سرمایه گذاری مسکن، بازوی سرمایه گذاری شرکت مادر که مالک بانک عامل بخش مسکن ایران است، اولویت های تامین مالی خود را مشخص کرده است که حاکی از افزایش منابع مالی برای افراد با درآمد متوسط ​​است.

گروه سرمایه گذاری مسکن بر اساس برنامه راهبردی مصوب گروه مالی بانک مسکن و با تحلیل بازار آتی، تغییرات اخیر بازار مسکن و کاهش قدرت خرید مردم، برنامه ای سه ساله را با هدف بهبود و بهبود وضعیت بازار مسکن تنظیم کرده است. این گروه در بیانیه‌ای که در خبرگزاری رسمی بانک مسکن منتشر شده، آمده است: تطبیق پرتفوی شرکت‌های تابعه با نیازهای غالب خانوارها.

بر اساس برنامه سه ساله، تا پایان سال مالی ۲۰۱۹-۲۰، سهم پروژه‌های مسکن افراد با درآمد متوسط ​​و متوسط ​​به بالا و پروژه‌های تجاری از سبد شرکت‌های زیرمجموعه گروه BMF تعیین شده است. به ترتیب در ۷۵ ٪ ، ۱۶ ٪ و ۹ ٪ تنظیم شده است.

گروه سرمایه گذاری مسکن یکی از ۱۴ شرکت زیرمجموعه فعال گروه BMF است که شرکت مادر بانک مسکن نیز می باشد. بازوی سرمایه گذاری که در سال ۱۹۹۰ تأسیس شد، یکی از بزرگترین شرکت های توسعه املاک در ایران است و سرمایه آن در سال گذشته به ۵.۵ تریلیون ریال (۱۴۴.۷ میلیون دلار) افزایش یافت.

بر اساس وب سایت این شرکت، این شرکت از زمان تأسیس در ساخت بیش از ۶۷۰۰۰ واحد مسکونی مشارکت داشته و همچنین در ایجاد خطوط لوله آب، جاده ها و بزرگراه ها مشغول بوده است.

در راستای سیاست‌های کلان دولت در بخش مسکن، که هدف آن حمایت از افراد کم درآمد و متوسط ​​است که عمدتاً قادر به خرید مسکن حتی با وام نیستند، گروه سرمایه‌گذاری می‌خواهد سه‌چهارم وجوه خود را برای حمایت از این افراد اختصاص دهد. آنها.

شرکت تابعه گروه BMF همچنین برنامه هایی را برای تعریف پروژه های جدید و تکمیل پروژه های در حال انجام در سه سال آینده طراحی کرده است.

برای سال مالی جاری (منتهی به مارس ۲۰۱۸)، این شرکت در نظر دارد ساخت و ساز در ۲۹۵۹۴۸ متر مربع واحد مسکونی، شروع به کار پروژه های جدید به ارزش ۲۷۲۰۰۰ متر مربع و ساخت ۲۹۵۹ واحد مسکونی را به پایان برساند.

به عنوان بخشی از اهداف هدف گذاری شده، ۳۹۰ هزار متر مربع از پروژه های در دست اجرا به اتمام می رسد، ۵۵۰ هزار متر مربع پروژه های جدید شروع و ۴۹۰۰ واحد مسکونی احداث می شود، به این معنی که هدف گروه سرمایه گذاری افزودن ۱۰۰ هزار متر مربع و هر واحد ۱۰۰۰ واحد است. سال.

طرح های پشتیبانی کم و متوسط ​​و متوسط ​​

به گفته رئیس اداره اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، طرح جامع مسکن دولت، طرحی فراگیر با اهداف بلندمدت و کوتاه مدت برای حمایت از خانوارهای کم درآمد و متوسط ​​است.

علی چگینی افزود: طرح مسکن اجتماعی با هدف ساخت مجموعا ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در سال یکی از اجزای این طرح است.

هدف از اجرای این طرح، تامین مسکن ارزان قیمت برای اقشار کم درآمد و افراد تحت پوشش موسسات خیریه دولتی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور و پوشش ۷۰ درصدی اجاره بها برای اقشار آسیب پذیر است.

>

حساب پس انداز مسکن طرح بعدی دولتی است که “در رده طرح های تامین مسکن برای خانوارهای متوسط ​​و کم درآمد قرار می گیرد”.

بر اساس این طرح، متقاضیان سپرده گذاری می کنند و یک سال منتظر می مانند تا واجد شرایط دریافت وام های کم بهره شوند که با نرخ بهره ۸ درصد برای مناطق شهری آسیب دیده، پایین ترین نرخ در کشور، اعطا می شود.

چگینی از تبدیل بانک مسکن به بانک توسعه ای به عنوان یکی دیگر از اقدامات مهم در راستای گسترش بازار وام مسکن یاد کرد.

او اوایل هفته جاری اعلام کرده بود که دولت حسن روحانی، رئیس‌جمهور، تحول بانک عامل مسکن را در دستور کار خود قرار داده و انتظار می‌رود بانک مرکزی سیاست‌ها و مقرراتی را برای بانک توسعه در نظر بگیرد تا مورد بازنگری قرار گیرد. تصویب تا مارس ۲۰۱۸.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.