تهران ، برن در حال توسعه روابط بانکی

0

ایران و سوئیس پیشرفت های چشمگیری در روابط بانکی خود داشته اند.

این را محمد خزایی معاون وزیر اقتصاد ایران پس از دیدار با فیلیپ لوبا، وزیر اقتصاد ایالت واود سوئیس، روز یکشنبه اعلام کرد.

خزاعی همچنین در جریان سفر هیات سوئیسی به تهران گفت: به نظر می رسد با باز شدن مسیرهای همکاری بانکی دوجانبه، فضا برای توسعه روابط بانکی ایران و سوئیس مناسب باشد.

وی گفت: هیأت سوئیسی متشکل از مقامات عالی رتبه بانکی و اقتصادی است.

وی ادامه داد: موضوع اصلی مورد بحث در دیدار با هیئت سوئیسی، گسترش همکاری‌ها به‌ویژه در زمینه‌های بیوتکنولوژی، فناوری اطلاعات، فناوری‌های مرتبط با سلامت، دانش کشاورزی و حمل‌ونقل بود که انتظار می‌رود برخی از مذاکرات ما به مرحله اجرایی برسد. ظرف یک ماه،” او اضافه کرد.

خزاعی خاطرنشان کرد: نمایندگان دو کشور همچنین راهکارهای بانکی برای تامین مالی پروژه های ایرانی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

آنها همچنین به پوشش بیمه ای این پروژه های سرمایه گذاری توسط شرکت های اروپایی پرداختند.

لوبا گفت: در مدت اقامت خود در ایران، جلسات مفیدی با شرکت های ایرانی برای گسترش همکاری های اقتصادی برگزار کردیم و معتقدیم فرصت خوبی برای تقویت روابط اقتصادی دوجانبه پیش روی ما است.

این در حالی است که حدود یک ماه پیش هیئتی تجاری از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران به ژنو سوئیس سفر کرده بود و از جمله با مقامات پارلمانی کشور اروپای مرکزی دیدار کرده بود که آینده بهتری را برای ایرانیان سوئیس نوید می داد. روابط بانکی.

لیبا خاطرنشان کرد که بانک های سوئیسی به دلیل روابط تجاری خود با نهادهای مستقر در ایالات متحده محتاط هستند، اما آنها آماده هستند تا روابط با ایران را تقویت کنند و موانع را برطرف کنند.

بانک ریل و بی سی پی از جمله بانک های سوئیسی هستند که بنا به گزارش ها همکاری با ایران را آغاز کرده اند.

در اردیبهشت ماه، بانک پاسارگاد ایران اعلام کرد که به دنبال راه‌اندازی شعبه یا شعبه‌ای در سوئیس است، زیرا روابط بانکی بین دو کشور به طور کامل عادی نشده است.

دولت سوئیس تخمین می زند که صادرات به ایران، به ارزش بیش از ۶۲۰ میلیون دلار در سال گذشته، می تواند در عرض یک دهه دو یا حتی سه برابر شود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.