تهران در ماه اکتبر میزبان Minex 2017

0

تهران میزبان ششمین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معادن و صنایع معدنی ایران موسوم به ماینکس ۲۰۱۷ در تاریخ ۱۰ تا ۱۲ اکتبر خواهد بود.

به گزارش ایرنا، این رویداد سالانه یکی از بزرگترین رویدادهای در نوع خود در معادن و صنایع معدنی خاورمیانه است که آخرین فناوری ها و تجهیزات، خدمات، ماشین آلات معادن و صنایع معدنی در زمینه اکتشاف، حفاری، فرآوری، تولید و صادرات را ارائه می کند. .

همچنین هدف آن معرفی فرصت های سرمایه گذاری در ایران برای شرکت های معدنی در سراسر جهان است.

ماینکس توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و با همکاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران برگزار می شود.

این رویداد با حمایت انجمن سنگ ایران، انجمن ریخته گری ایران، انجمن تونل سازی ایران، انجمن آهن و فولاد ایران، انجمن ژئوفیزیک ایران، انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان مولیبدن، انجمن مهندسین متالورژی ایران، انجمن فروآلیاژهای ایران، انجمن ماشین آلات سنگین ایران برگزار می شود. انجمن ساختمان، معدن و راه و تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی ایران.

انتظار می رود حدود ۲۰۰ شرکت داخلی و ۵۵ شرکت خارجی از ۱۵ کشور در رویداد امسال شرکت کنند.

ایران دارای ۶۸ نوع ماده معدنی با بیش از ۳۷ میلیارد تن ذخایر قطعی و ۵۷ میلیارد تن ذخایر بالقوه است.

طبق گزارش سازمان زمین شناسی ایالات متحده، ایران دارای بزرگترین ذخایر روی، نهمین مس، دهمین سنگ آهن، پنجمین گچ و باریت و دهمین ذخایر اورانیوم در جهان است.

به طور کلی، ایران بیش از ۷ درصد ذخایر معدنی جهان را در خود جای داده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.