توسعه دهندگان iOS در چین ۱۷ میلیارد دلار درآمد کسب می کنند

0

تیم کوک، مدیر اجرایی اپل گفت که تعداد توسعه دهندگانی که از پلتفرم آن در چین استفاده می کنند ۱.۸ میلیون نفر است و در مجموع ۱۱۲ میلیارد یوان (۱۶.۹۳ میلیارد دلار) درآمد کسب کرده اند که تقریباً یک چهارم از کل درآمد جهانی App Store را نشان می دهد.

رویترز گزارش داد که کوک این داده ها را روز یکشنبه در طی سخنرانی در مجمع عمومی سیاست سایبری چین که توسط اداره امنیت سایبری چین (CAC) سازماندهی شده بود، که بر مقررات اینترنت از جمله سانسور نظارت دارد، به اشتراک گذاشت.

در اوایل سال جاری، اپل گفت که توسعه دهندگان تقریباً ۷۰ میلیارد دلار درآمد کلی از طریق فروشگاه کسب کرده اند.

اپل پس از اینکه امسال تصمیم گرفت صدها برنامه را از فروشگاه چینی خود حذف کند، از جمله برنامه‌های پیام‌رسان و سرویس‌های شبکه خصوصی مجازی (VPN) که به کاربران کمک می‌کند تا چینی‌ها را بر هم بزنند، با انتقاد کاربران محلی و گروه‌های حقوق بشر به دلیل تسلیم شدن در برابر فشارهای تنظیم‌کننده سایبری پکن مواجه است. فایروال عالی.

اپل چین را به عنوان سومین منطقه بزرگ خود از نظر فروش به حساب می‌آورد، اما در سال‌های اخیر سهم بازار خود را از دست داده است زیرا گوشی‌های گران‌قیمت رقبای محلی همچنان مورد توجه قرار می‌گیرند. این شرکت امیدوار است پس از عرضه مدل‌های iPhone 8 و iPhone X خود که در ماه نوامبر عرضه شدند، شتاب بیشتری به دست آورد.

غول فناوری ایالات متحده قبلاً گفته بود که داده های ابری چینی خود را به سرورهای یک شریک محلی در استان گوئیژو چین منتقل کرده است.

کوک در سال جاری چندین بار به چین آمده است، از جمله دیداری که در ماه اکتبر انجام شد، جایی که او در میان مدیرانی بود که با رئیس جمهور شی جین پینگ ملاقات کرد.

حضور کوک در کنفرانس قابل توجه است و اولین مدیر سطح بالایی است که در تاریخ چهار ساله این رویداد شرکت می کند.

سایرین شامل ساندار پیچای، مدیر اجرایی گوگل است که او نیز برای اولین بار در این کنفرانس شرکت می کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.