توسعه 4G پیش بینی شده است

0

ایران پیش بینی کرده است که شهرهای بزرگ این کشور تا پایان سال مالی آینده ایران (30 اسفند 1396) تحت پوشش اینترنت 4G قرار خواهند گرفت.

به گزارش ایسنا، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز گفت: در حال حاضر 460 شهر دارای پوشش اینترنت 3G و 160 شهر دیگر از پوشش 4G برخوردار خواهند بود.

وزیر امور خارجه که در جلسه کارگروه توسعه حکمرانی الکترونیک در اهواز شرکت کرده بود، خاطرنشان کرد: 27 شهر در استان خوزستان دارای پوشش 3G و 12 شهر دیگر از پوشش 4G برخوردار هستند.

اهواز پایتخت خوزستان است که در جنوب غربی ایران قرار دارد.

واعظی خاطرنشان کرد: تاکنون 6 تریلیون ریال (170 میلیون دلار به نرخ ارز بازار) به توسعه اینترنت در روستاها اختصاص یافته است و قرار است این میزان در سال آینده (شروع از 29 اسفند 94) به 9 تریلیون ریال (255 میلیون دلار) برسد. ).

برای اجرای توسعه حکمرانی الکترونیک در استان، «باید اینترنت را به همه روستاها ببریم. این امر باعث تسهیل شرایط زندگی روستاییان و کاهش شکاف دیجیتال بین شهری و روستایی می شود.

از آخرین سفر ما به خوزستان، زیرساخت‌های شبکه انتقال داده تا حد زیادی بهبود یافته است. خواسته های استان در زمینه شبکه های IP داخلی و خارجی به طور کامل قابل برآورده شدن است.»

واعظی افزود: این وزارتخانه از سرمایه گذاران بخش خصوصی که مایل به فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات هستند، حمایت لازم را خواهد کرد.

وزیر امور خارجه در این سفر همچنین در مراسم افتتاح اولین مرکز اورژانس، اطلاعات و پشتیبان رایانه در جنوب غرب ایران حضور یافت. این مراسم در دانشگاه چمران اهواز برگزار شد.

وی گفت: این مرکز علاوه بر ارائه خدمات امنیت سایبری در منطقه، امیدوارم سطح دانش اساتید و دانشجویان را در اینجا ارتقاء دهد.

واعظی در ادامه گفت: قرارداد افزایش پهنای باند و تامین اینترنت پرسرعت دانشگاه “به زودی باید تنظیم شود”.

نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این مراسم افزود: برای این پروژه 5 میلیارد ریال (142 هزار دلار) سرمایه گذاری شده است.

او گفت: «این مرکز عمدتاً بر توانمندسازی منابع انسانی در مؤسسات دولتی و شرکت‌های خصوصی و همچنین سایر نهادهایی که نیاز به کنترل و خدمات پشتیبان امنیتی دارند، تمرکز خواهد کرد.

4G LTE یا Long Term Evolution یک پدیده رو به رشد در سراسر جهان با بازارهای نوظهور است، مانند ایران که از فناوری اخیراً توسعه یافته برای شروع فعالیت های تجاری به روش دیجیتال استفاده می کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.