تولید برگ چای تازه برای بیش از ۱۰۰k تن

0

پیش بینی شده است که تولید برگهای چای تازه در سال جاری ایران که از ۲۱ مارس آغاز شده است ، به ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۰۵،۰۰۰ تن رسیده است و در مقایسه با سال گذشته به دلیل کمبود و بارش کم ، کاهش ۲۴-۲۸ ٪ را ثبت می کند. .

محمد والی روزبهان نیز روز یکشنبه به نقل از محمد ولی روزبهان گفت: “تاکنون ۹۲،۰۰۰ تن چای تازه چای به ارزش ۱.۷۷ تریلیون ریال (نزدیک به ۴۴.۵ میلیون دلار) از کشاورزان محلی خریداری شده است.”

این مقام مسئول افزود: حدود ۹۵ درصد باغات چای در ایران دیم هستند.

سال گذشته (مارس ۲۰۱۶-۱۷) ، دولت بیش از ۱۳۹،۰۰۰ تن برگ چای تازه خریداری کرد ، به ارزش ۲.۳۴ تریلیون ریال (۶۲ میلیون دلار) از کشاورزان ، که از این تعداد ۳۱،۲۰۰ تن چای خشک تولید شده است.

هر ساله ، دولت محصولات خاصی از جمله چای را از کشاورزان محلی با قیمت های تضمین شده خریداری می کند تا ذخایر استراتژیک خود را بسازد و قیمت های خود را در بازار داخلی کنترل کند.

چای در استان های شمالی ایران گیلان و مازندران کشت می شود که در آن ۵۰،۰۰۰ خانواده زندگی خود را از مزرعه چای در بیش از ۲۵،۰۰۰ هکتار از مزارع کسب می کنند.

حدود ۱۱۰،۰۰۰ تن چای خشک ، به ارزش بین ۵۵۰-۶۰۰ میلیون دلار (براساس قیمت های جهانی و اگر همه واردات باشد) سالانه در ایران مصرف می شود.

ایران از هند، امارات، سریلانکا و کنیا چای وارد می کند. آخرین آمار منتشر شده توسط مدیریت گمرکی جمهوری اسلامی ایران نزدیک به ۱۰۰۰ تن چای سیاه به ارزش نزدیک به ۱۴۹.۸۵ میلیارد ریال (۴.۶۱ میلیون دلار) در ماه چهارم تقویم ایران وارد شد (۲۲ ژوئن-۲۲ ژوئیه). /

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.