تولید ماشین آلات فولادی دانیلی در ایران

0

اولین پروژه بزرگ سرمایه گذاری خارجی در صنعت فولاد ایران به مرحله اجرا درآمد.

کارخانه تولید ماشین آلات فولادی گروه دانیلی ایتالیا روز سه شنبه توسط محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان افتتاح شد.

دانیلی پرشیا با سرمایه گذاری ۴۰ میلیون یورویی که تماماً توسط شرکت ایتالیایی انجام شده است، در شهرک صنعتی اشتهارد در استان البرز واقع شده است.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، کرباسیان گفت: اکثر تجهیزات و ماشین آلات تولیدی مورد نیاز فولاد ایران اکنون توسط دانیالی در ایران ساخته خواهد شد.

هدف اولیه این کارخانه تقویت رقابت پذیری تولیدکنندگان فولاد و فلزات غیرآهنی ایران از طریق بهبود خدمات صنعتی داخلی و خودکفایی بیشتر ایران در ساخت ماشین آلات است.

به گفته مدیر پروژه احمدرضا عندلیب، دانیالی قصد دارد ماشین آلات پروژه ها و مشتریان خود در ایران از جمله نفت، گاز، پتروشیمی و فولاد را تولید کند.

عندلیب تلفنی به فایننشال تریبون گفت: «ما فناوری تولید هرگونه تجهیزات و ماشین آلات را داریم.

ایجاد تاسیسات تولید در ایران از این جهت که هزینه انرژی ایران در مقایسه با اروپا بسیار ارزانتر است، برای شرکت ایتالیایی نیز سودمند است.

طبق اعلام انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، دانیلی پرشیا ظرفیت تولید سالانه دو کوره القایی، دو کوره قوس الکتریکی، یک کوره آهک‌سازی، دو کوره عملیات حرارتی خلاء و دو کوره عملیات حرارتی را دارد.

دانیلی ۱۶ کارخانه فولاد در آسیا دارد. دانیلی پرشیا هنوز در لیست رسمی فعالیت های این شرکت در قاره قرار نگرفته است.

بخش کارخانه سازی گروه دانیلی، مستقر در بوتریو، نزدیک به ۱۰۰۰۰ کارمند دارد و شامل خطوط تولید مختلف فعال در طراحی، ساخت و راه اندازی کارخانه های تولید فولاد و فلزات غیرآهنی است.

خدمات آن از تصفیه سنگ معدن و ضایعات تا ذوب، ریخته‌گری، نورد و تکمیل طیف گسترده‌ای از محصولات نهایی، مسطح، بلند، آهنگری و لوله‌ای را شامل می‌شود.

طبق وب سایت گروه، دانیلی با مراکز طراحی خود در مهم ترین قطب های صنعتی اروپا، ایالات متحده و ژاپن، ماشین آلات با کیفیت را در کارخانه های تولیدی خود در ایتالیا، آلمان، چین، تایلند و هند تولید می کند.

دانیلی به عنوان یکی از سه تامین کننده بزرگ تجهیزات و کارخانجات صنایع فلزی در جهان، با ایران غریبه نیست، زیرا این شرکت طی ۲۵ سال گذشته پروژه های توسعه ای مختلفی را در کشور انجام داده است.

بازگشت رسمی این شرکت پس از تحریم‌ها به ایران اما پس از سفر حسن روحانی رئیس‌جمهور به ایتالیا در ژانویه ۲۰۱۶ صورت گرفت، زمانی که گروه دانیلی قراردادهایی به ارزش ۶.۲ میلیارد دلار با ایمیدرو برای همکاری در بخش‌های فولاد و آلومینیوم امضا کرد.

دانیالی ماشین آلات تولیدی را برای اکثر کارخانه های فولاد ایران تامین کرده است که آخرین همکاری آن با شرکت های فولاد مبارکه و خراسان بوده است.

با KSCO، گروه ایتالیایی قراردادی را برای تامین آخرین فناوری کوره قوس الکتریکی برای افزایش ظرفیت خروجی امضا کرد. و با MSC، دانیلی قرار است یک خط تولید جدید برای تولید ورق های فولادی با جلوه های زیبایی شناختی خاص ایجاد کند.

به گفته نعمت زاده، پس از رفع تحریم ها در ژانویه ۲۰۱۶، ۵.۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در صنعت معدن ایران انجام شده است.

طبق برنامه چشم انداز ۲۰ ساله (۲۰۰۵-۲۰۰۵) ایران قصد دارد به ششمین فولادساز بزرگ جهان تبدیل شود. در این طرح تولید ۵۵ میلیون تن فولاد خام و ۲۰ تا ۲۵ میلیون تن صادرات در مهلت مقرر در سال پیش بینی شده است. آسیاب های ایرانی تاکنون حدود ۶۰ درصد از هدف را محقق کرده اند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.