تولید ۶ بذر هیبرید قابل رقابت با نمونه خارجی در کشور

0

به گزارش ایران اکونومیست ، بر اساس آمار منتشر شده بذرهای اصلاح شده در کشور از خروج ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیون دلار جلوگیری کرده است. موسی پورگرجی یکی از محققان بخش کشاورزی گفت: مطالعات ما روی اصلاح بذور عمدتاً روی محصولات فضای باز مانند سیب زمینی، گوجه فرنگی، لوبیا، فلفل، پیاز و انواع حبوبات آبی است.

وی با بیان اینکه دامنه فعالیت بسیار وسیع است، افزود: در حوزه به‌نژادی و به‌زراعی کارهای بسیاری در حال انجام است و طرح‌ها در ۴ دسته ملی، استانی، مشترک و سفارشی پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: از ابتدای مطالعات روی محصولات کشاورزی تا سال ۱۳۹۳، ۱۵ رقم بذر اصلاح شده معرفی شد و بعد از آن با سرمایه گذاری جدید در تقریباً یک دهه اخیر ۲۵ رقم ثبت شده و ۲۸ رقم در دست معرفی به جمع بذور اصلاح شده افزوده شد.

وی تصریح کرد: سیاست کلان کشور در راستای امنیت غذایی و اقتصاد مقاومتی بوده در این راستا در دسترس بودن مواد غذایی سالم و به اندازه کافی برای عموم مردم هدف گذاری شده است.

رئیس بخش تحقیقات سبزی و صیفی و حبوبات آبی مؤسسه تحقیقات و اصلاح بذور کشور، گفت: اصلاح نژاد برای معرفی ارقام جدید بذور به منظور افزایش کیفیت، عملکرد تولید و مقاومت و تحمل به آفات و بیماری‌ها در راستای پایداری تولید است.

وی شناسایی منابع ژنتیکی و انتقال آن به ارقام را یکی از برنامه‌ها و اقدامات این بخش تحقیقاتی خواند و اظهار کرد: ارقام هر چه مقاوم‌تر باشند نیاز به آفت کش کمتری دارند.

رئیس بخش تحقیقات سبزی و صیفی و حبوبات آبی مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر، افزایش خصوصیت انبارمانی و انبارداری محصولات سبزی و صیفی و حبوبات آبی را از دیگر برنامه‌ها و طرح‌های تحقیقات این بخش عنوان و تصریح کرد: در کشور ۳۵ تا ۳۰ درصد ضایعات پس از برداشت در حوزه سبزی و صیفی و حبوبات آبی اتفاق می‌افتد و ما به دنبال آن هستیم که خصوصیت انبارداری این محصولات را افزایش دهیم.

وی در همین حال از معرفی یک رقم پیاز با نام مروارید با استفاده از منابع ژنتیکی خبر داد و گفت: پتانسیل عملکرد این رقم در مزرعه تحقیقاتی ۱۲۰ تا ۱۵۰ تن در هکتار در فضای باز است.

این محقق بخش کشاورزی با اشاره به تولید ۶ نمونه بذر هیبرید رد کشور اظهار کرد: این محصولات قابل رقابت با نمونه‌های خارجی است.

پورگرجی در پایان گفت: عوامل جانبی مانند مدیریت مزرعه و برداشت مکانیزه تأثیر زیادی در دستیابی به سقف عملکرد تولید بهتر این رقم دارد.

 

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.