تویوتا، شرکت‌های فناوری برای پروژه داده همکاری می‌کنند

0

تویوتا، اینتل، اریکسون، با دوستان خود، “کنسرسیوم محاسباتی لبه خودرو” جدیدی را برای “توسعه اکوسیستمی برای خودروهای متصل به منظور پشتیبانی از خدمات نوظهور مانند رانندگی هوشمند، ایجاد نقشه هایی با داده های زمان واقعی و کمک رانندگی بر اساس” تشکیل داده اند. رایانش ابری.”

طبق گزارش The Register، Nippon Telegraph and Telephone Corporation، NTT DOCOMO و DENSO Corporation نیز در این پروژه ثبت نام کردند.

این گروه گفت که با رشد “داده های بزرگ” آنها باید با آینده بدون راننده متحد شوند. در سال ۲۰۲۵، وسایل نقلیه در جاده‌های زمین ناوگان ترکیبی ۱۰ اگزابایتی در ماه ارسال خواهند کرد (یک اگزابایت یک کوئنتیلیون بایت در مقیاس کوتاه است).

کنسرسیوم بر این باور است که همه این داده‌ها به «معماری‌های جدید شبکه و زیرساخت‌های محاسباتی برای پشتیبانی از منابع توزیع‌شده و ظرفیت ذخیره‌سازی آگاه از توپولوژی» نیاز دارند.

بنابراین کنسرسیوم “بر افزایش ظرفیت شبکه برای تطبیق داده های بزرگ خودرو به شیوه ای معقول بین وسایل نقلیه و فضای ابری با استفاده از محاسبات لبه و طراحی شبکه کارآمدتر تمرکز خواهد کرد.”

اعضا قول می‌دهند که «موردهای استفاده را برای دستگاه‌های تلفن همراه نوظهور با تمرکز خاص بر صنعت خودرو توسعه دهند و آن‌ها را به بدنه‌های استاندارد، کنسرسیوم‌های صنعتی و ارائه‌دهندگان راه‌حل ارائه کنند».

اعضا خود را به‌عنوان راه‌اندازی موتور می‌دانند، اما قصد دارند «از رهبران فناوری مرتبط جهانی دعوت کنند و کنسرسیوم را گسترش دهند». اما نه، طبق اسناد راه اندازی، سایر شرکت های خودروسازی.

تویوتا بزرگترین خودروساز جهان است، البته نه چندان دور از فولکس واگن و جنرال موتورز.

با این حال، تویوتا با سهم بازار بیش از ۱۰ درصد، می‌تواند بر زنجیره تامین تأثیر بگذارد و مطمئن شود که فناوری مورد علاقه‌اش در جای دیگری ظاهر می‌شود.

این شرکت قبلاً با استفاده از لینوکس خودرویی برای سیستم‌های سرگرمی اطلاعاتی خود علاقه خود را به رایانه‌های داخل خودرو نشان داده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.