جزئیات انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث تا پایان سال + جدول زمان بندی انتقال سهام به وراث

0
– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پس از مصوبه شورای عالی بورس مبتنی بر انتقال دارایی های فوت شدگان سهام عدالت به وراث آنها، شرکت سپرده گذاری مرکزی سامانه ای تحت عنوان “میراث” را راه اندازی کرد، تا انتقال دارایی های فوت شدگان به وراث صورت گیرد.

در همین راستا محمد باغستانی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با اشاره به سامانه میراث گفت: انتقال این دارایی ها از روز دوشنبه (۱۵ آبان) مبتنی بر حضور فیزیکی یکی از وراث فوت شده، در تمامی دفاتر شعبات  کارگزاری ها و در شعبات بانک های منتخب (تا کنون بانک پارسیان و بانک ملت) صورت می گیرد.

وی ادامه داد که یکی از لازمه های این انتقال، مراجع یکی از وراث فوت شده به شعبات کارگزاری ها است. البته لازم به ذکر است که شخص مراجعه کننده باید سجامی شده باشد ( در سامانه سجام ثبت نام کرده باشد). همچنین گفتنی است شخص مراجعه کننده باید تمامی مدارک لازم از جمله مدارک احراز هویت و برگه انحصار وراثت، شناسنامه فرد فوت شده و مدارک سایر وراث را به همراه داشته باشد و به دفاتر کارگزاری ها ارائه دهند.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت:  بعد از سپری شدن این مراحل، فرایند انتقال دارایی ها صورت میگیرد. لازم به ذکر است تمامی این عملیات کاملا به صورت رایگان بوده و هیچ گونه پرداخت وجهی از سوی وراث صورت نمی گیرد. 

باغستانی افزود: پیش بینی ما این است که تا انتهای سال فرایند انتقال سهام عدالت ۳ میلیون ۸۰۰ هزار فوت شده به وراث آنها که حدود ۱۵ میلیون نفر می شوند، صورت پذیرد. همچنین بعد از طی شدن فرایند انتقال، تمامی سود هایی که در سنوات گذشته به شخص متوفقی باید پرداخت می شد، در ابتدای سال ۱۴۰۳ به وراث آن ها پرداخت شود.

* جدول زمان بندی انتقال سهام عدالت به وراث

به گزارش تسنیم، فرایند انتقال سهام عدالت متوفیان در سپرده گذاری مرکزی از سه شنبه با مشارکت ۴۴ شرکت کارگزاری آغاز شد.
براساس جدول زمان بندی، وراث متوفیان سال ۸۴ تا ۱۴۰۰ باید براساس تاریخ‌های اعلامی، وارد درگاه ذینفعان بازار سرمایه به نشانی https://ddn.csdiran.i شوند و نسبت به تعیین وضعیت زمان تشکیل پرونده برای آغاز فرایند انتقال سهام اقدام کنند.
جدول زمان بندی انتقال سهام متوفیان سهام عدالت به وراث به این شرح است:
 

 

[انتهای پیام]

منبع: تسنیم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.