جزئیات برنامه‌ جذب سرمایه گذاری در مناطق آزاد با سازوکار بورس

0
– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،  یکی  از برنامه‌های مشترک مناطق آزاد و سازمان بورس و اوراق بهادار استفاده از ابزارهای متنوع بازار سرمایه برای تامین مالی پروژه‌های مناطق آزاد است که ساز و کارهای مربوط به آن در دبیرخانه شورا در دست پیگیری است.

در همین راستا به تازگی دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به تعریف ۸۵۰ فرصت سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد گفت: تعداد این بسته‌ها تا پایان سال به ۱۰۰۰ بسته خواهد رسید و در صددیم تا بورس بین‌الملل را نیز به زودی راه‌اندازی کنیم.  تاسیس بورس بین‌الملل یکی از برنامه‌های مهم مناطق آزاد و سازمان بورس و اوراق بهادار است که با ساز و کارهای شورای عالی بورس و سازمان بورس اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است. به گونه‌ای که در حال حاضر مجوز اصولی آن صادر و هم اکنون ترکیب سهام داری آن مشخص شده است.

در همین زمینه فتاحی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد با اشاره به برنامه ریزی سازمان بورس برای جذب سرمایه گذاری در مناطق آزاد و  ویژه اقتصادی کشور گفت:  طرح سازمان بورس برای طراحی و تشکیل «میز تامین سرمایه مناطق» برای صنایع کشور منفعت  به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه طی ۱۰ ماه گذشته ۹ قرارداد با حجم سرمایه گذاری ۹۰۰ میلیون یورو منعقد شده و یا در شرف انعقاد است، گفت: سازمان بورس نیز به عنوان بازوی تامین‌کننده سرمایه عظیم کشور، در صدد است که برای مناطق آزاد و ویژه کشور، مدل جدیدی را برای تامین سرمایه طراحی کند که از آن تحت عنوان «میز تامین مالی مناطق» یاد می‌شود.

[انتهای پیام]

منبع: تسنیم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.