جزئیات تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر در ۵۰ روز گذشته

0

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بر اساس اطلاعات دیسپاچینگ برق از تامین انرژی در ۵۰ روزه منتهی به ۲۱ شهریور ۱۴۰۲، نیروگاه اتمی بوشهر با ظرفیت تولید ۱۰۰۰ مگاوات برق به صورت کامل در مدار فعالیت قرار داشته است.

بر اساس این گزارش، بیشترین برق تحویلی نیروگاه اتمی بوشهر در تاریخ ۳ مرداد ۱۴۰۲ با تامین ۹۹۶ مگاوات انرژی رقم خورده و کمترین برق نیز در ابتدای شهریور با تامین ۹۶۷ مگاوات ثبت شده است.

بر این اساس متوسط تامین برق روزانه نیروگاه اتمی بوشهر به ۹۸۳ مگاوات می‌رسد که ۹۸ درصد از ظرفیت نصب شده این واحد تولید برق به حساب می‌آید.

در این راستا، عسگر سرمست، کارشناس حوزه برق هسته‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: تامین برق هسته‌ای به دلیل مدل فرکانس توربین، به پایداری شبکه برق ختم شده و این نوع برق برخلاف نیروگاه‌های تجدیدپذیر اطمینان شبکه برق هر کشور را ارتقا خواهند داد.

به گزارش فارس، واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر که در تاریخ ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ به‌منظور انجام بازرسی‌های دوره‌ای و سوخت‌گذاری سالانه خاموش شده بود، پس از انجام فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده، روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت‌ماه‌ سال جاری مجدداً به شبکه برق سراسری کشور متصل شد.

هر سال به منظور بهبود عملکرد و حصول اطمینان از تداوم کارکرد ایمن و مطمئن تجهیزات نیروگاه اتمی بوشهر و نیز به هنگام انجام عملیات و بارگذاری سوخت جدید، فرصتی فراهم می‌آید تا اقدامات لازم در زمینه بازرسی دوره‌ای تجهیزات این نیروگاه انجام شود.

بر این اساس و با هماهنگی‌های صورت گرفته با مدیریت شبکه برق کشور، عملیات تعویض سوخت سالانه و بازرسی‌های برنامه‌ریزی شده این واحد نیروگاهی از تاریخ ۲۵ بهمن‌ماه سال گذشته آغاز شد و پس از انجام این عملیات؛ واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر از ساعت ۲۳:۱۸ روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت‌ماه سال جاری مجدداً در مدار تولید قرار گرفت و به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.

[پایان پیام]


منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.