جمهوریخواهان ایالات متحده خواهان تحریم کامل، اتهامات علیه هوآوی چین، SMIC هستند

0

قانونگذاران جمهوری خواه پس از عرضه گوشی هوشمند هوآوی که باعث ایجاد تردید در مورد کنترل صادرات ایالات متحده شد، خواستار اقدامات سختگیرانه تر شدند.

قانون‌گذاران جمهوری‌خواه در ایالات متحده خواستار تحریم‌های سخت‌تر علیه هواوی چین و شرکت بین‌المللی تولید نیمه‌رسانا (SMIC) شدند. شرکت‌ها توانستند علی‌رغم کنترل‌های صادراتی ایالات متحده، یک گوشی هوشمند پیشرفته تولید کنند.

10 جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان – که شامل روسای کمیته‌های کلیدی چین، انرژی و بازرگانی و دفاع می‌شوند – از وزارت بازرگانی می‌خواهند که «تحریم‌های مسدودکننده کامل» را علیه هواوی و SMIC و همچنین اتهامات جنایی اعمال کند. علیه مدیران آنها.

در نامه‌ای که روز پنجشنبه توسط مایکل مک کال، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان و 9 جمهوری‌خواه دیگر امضا شد، گروهی از قانون‌گذاران گفتند که استفاده تلفن هوشمند هواوی میت 60 پرو از تراشه‌های پیشرفته 7 نانومتری نشان می‌دهد که کنترل‌های صادرات ایالات متحده نقض شده است. /p>

این نامه در مجموع هفت اقدام پیشنهادی، از جمله لغو کلیه مجوزهای صادرات موجود برای Huawei و SMIC را تشریح کرده است.

در نامه آمده است: «ما در مورد ناتوانی اداره صنعت و امنیت [BIS] در نوشتن و اجرای مؤثر قوانین کنترل صادرات علیه متخلفان، به‌ویژه چین، بسیار نگران و متحیر هستیم.

“برای بیش از دو سال، کمیته‌های ما و تعداد زیادی از اعضای کنگره در مورد خلاءهای موجود در قوانین BIS که تلاش می‌کنند فناوری را به Huawei و SMIC، در میان دیگران، محدود کنند، ناموفق نوشته‌اند. با وجود این دانش و فشار مستمر کنگره برای اتخاذ سیاست‌های سخت‌گیرانه‌تر، BIS به اعطای مجوز به شرکت‌های تحت کنترل حزب کمونیست چین (CCP) مانند SMIC به ارزش صدها میلیارد دلار ادامه داده است.»

Huawei و SMIC بلافاصله به درخواست‌های نظر پاسخ ندادند.

ایالات متحده هواوی و SMIC را به ترتیب در سال‌های 2019 و 2020 به دلیل نگرانی‌های امنیتی ملی در فهرست سیاه تجاری قرار داد.

از آن زمان، تامین کنندگان ایالات متحده مجبور به دریافت مجوز ویژه برای ارسال کالا به شرکت ها هستند.

Mate 60 Pro هواوی که ماه گذشته در جریان سفر جینا ریموندو وزیر بازرگانی ایالات متحده به چین رونمایی شد، از یک پردازنده پیشرفته استفاده می‌کند که قادر به پشتیبانی از 5G است.

قابلیت‌های رده بالای این تلفن هوشمند سؤالاتی را در مورد اثربخشی کمپین برای جلوگیری از توسعه تراشه های پیشرفته چین.

مایک گالاگر جمهوری‌خواه، رئیس کمیته مجلس نمایندگان در مورد چین، اوایل این ماه خواستار توقف صادرات فناوری به هواوی و SMIC شد.

تجارت وزارتخانه گفته است که در حال بررسی قابلیت‌های تراشه جدید است.

“بیایید این وزارتخانه هفته گذشته در بیانیه ای با اشاره به مخفف جمهوری خلق چین گفت: کنترل صادرات تنها یک ابزار در جعبه ابزار دولت ایالات متحده برای مقابله با تهدیدات امنیت ملی ارائه شده توسط جمهوری خلق چین است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.