جوامع در خط مقدم LNG ایالات متحده از بایدن می خواهند که پایانه صادرات را رد کند

0

تراویس داردار، ماهیگیر و عضو جامعه قبیله ای Isle de Jean Charles در سواحل لوئیزیانا، دو بار آواره شده است. توسط سوخت های فسیلی.

بالا آمدن سطح آب دریاها او و قوم قبیله‌اش را در سال ۲۰۱۶ مجبور کرد از جزیره‌ای که در دهه ۱۸۳۰ در آن ساکن شده بودند برای فرار از مسیر اشک‌ها، جابجایی اجباری قبایل بومی توسط دولت ایالات متحده، نقل مکان کنند. «اگر کسی تغییرات آب و هوایی را دیده است، من آن مرد هستم. او به الجزیره گفت.

او در کامرون پریش، یک جامعه ساحلی لوئیزیانا، جایی که می‌توانست با کار در یکی از بزرگترین صنایع ماهیگیری آمریکا امرار معاش کند، اسکان داده شد، اما دوباره در ماه اوت به دلیل ساختن گذرگاه Calcasieu Pass 2 Venture Global، یک گاز طبیعی مایع، آواره شد. LNG) پایانه ای که برای ارسال سوخت های فسیلی به خارج از کشور ساخته می شود. او در ماه اوت اقدام به خرید کرد و از سایت دور شد و اکنون برای فصل صدف دو ساعت به کامرون رفت و آمد دارد.

او گفت که پایانه های LNG معیشت او را در صنعت ماهیگیری تهدید می کنند.

پس از یک دهه افزایش فرکینگ، ایالات متحده به بزرگترین صادرکننده LNG در جهان تبدیل شده است. خلیج مکزیک در خط مقدم رونق صادرات LNG آمریکا قرار دارد و پایانه‌های عظیمی در حال گسترش در امتداد سواحل تگزاس و لوئیزیانا است. LNG که توسط صنعت سوخت فسیلی “انرژی پاک” نامیده می شود، در واقع بیشتر متان است که یکی از قوی ترین گازهای گلخانه ای است.

دولت پرزیدنت جو بایدن اکنون با یک تصمیم اقلیمی بزرگ روبرو است: آیا مجوز Calcasieu Pass 2 (CP2) Venture Global’s Venture Global’s Calcasieu Pass 2 (CP2) را که یکی از بیش از ۲۰ پایانه پیشنهادی صادرات LNG است را تأیید کند یا خیر. CP2 نمی تواند به برخی کشورها صادر کند مگر اینکه وزارت انرژی این امر را به نفع عمومی اعلام کند. LNG بیشتر به اروپا صادر می شود که به دلیل جنگ در اوکراین از گاز روسیه دور می شود.

کمیسیون تنظیم مقررات انرژی فدرال (FERC) به زودی در این ماه تصمیمی در مورد CP2 اتخاذ خواهد کرد. پس از تصمیم FERC، وزارت انرژی تعیین خواهد کرد که آیا مجوز صادرات برای CP2 به نفع عمومی است یا خیر.

Venture Global به درخواست نظر پاسخ نداد. در گذشته، این شرکت استدلال کرده بود که این پروژه بیش از ۱۰۰۰ شغل دائمی را برای کامرون پریش به ارمغان می آورد و LNG می تواند جایگزین زغال سنگ در برخی کشورها برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای شود.

اما یک مقاله جدید توسط یک دانشمند برجسته متان نشان داد که وقتی کل چرخه حیات LNG صادراتی در نظر گرفته شود، می تواند ۲۴ درصد بدتر از چرخه زندگی زغال سنگ باشد.

“یک میگو-pocalypse”

<206758 loading="lazy" class="wp-image-730679 size-arc-image-770" src="/wp-content/uploads/2013/07/201372604032857580_20.jpeg?w=680&resize=6580%2"t BP با تسویه حساب قربانیان نشت نفت خلیج مکزیک موافقت کرد" data-recalc-dims="1"/>
دیپ واتر شرکت BP پاکسازی فاجعه دکل نفتی Horizon چهار سال طول کشید [دستورالعمل گارد ساحلی ایالات متحده از طریق EPA]

دردار در ماه نوامبر به همراه دیگر فعالان لوئیزیانا برای اعتراض به CP2 در مقابل ساختمان‌های وزارت انرژی و Venture Global به واشنگتن دی سی سفر کرد. او کمک کرد تا طوماری را با ۲۰۰۰۰۰ امضا علیه این پروژه به بخش تحویل دهد.

لوئیزیانا بزرگترین تولیدکننده غذاهای دریایی در پایین است ۴۸ ایالت آمریکا این صنعت دارای فروش خرده فروشی، واردات و صادرات به بیش از ۲ میلیارد دلار است و بیش از ۲۶۰۰۰ نفر را در ایالت استخدام می کند.

اما داردار گفت که شرکت‌های LNG اسکله‌های ماهیگیری را خریداری و تخریب کرده‌اند و گارد ساحلی به ماهیگیران می‌گوید که از سر راه تانکرهای LNG خارج شوند وگرنه دستگیر خواهند شد. او گفت سال گذشته، موج عظیمی از یک تانکر قطعات قایق او را پاره کرد.

جمعیت صدف، میگو و ماهی در برابر تغییر آب و هوا و نشت نفت. این منطقه مکرر از نشت نفت رنج می برد، از جمله فاجعه سکوی نفتی Deepwater Horizon شرکت BP در سال ۲۰۱۰، که نشت کرد. ۲۰۰ میلیون گالن (۷۶۰ میلیون لیتر) نفت وارد خلیج مکزیک شد و چهار سال طول کشید تا پاکسازی شود. اخیراً در نوامبر، ۱ میلیون گالن (۳.۸ میلیون لیتر) نفت از سواحل لوئیزیانا نشت کرد.

اگر ساخت و ساز LNG ادامه یابد، دردار می ترسد که صنعت ماهیگیری سقوط کند. او گفت: “شما در مورد پوکالیپس میگو صحبت می کنید.”

ایالات متحده، بزرگترین تولیدکننده تاریخی گازهای گلخانه ای جهان، در حال ثبت رکورد در استخراج سوخت های فسیلی است. این شامل شکستن رکوردهای تولید گاز نیز می شود. در این فرآیند، نه تنها ایالات متحده در مسیری قرار ندارد برای دستیابی به اهداف کاهش انتشار خود، انتشار گازهای گلخانه ای صادراتی در ریاضیات داخلی گنجانده نشده است و بی شمارش باقی می ماند.

گروه‌های محیط‌زیست، اعضای کنگره و ساکنان لوئیزیانا از دولت بایدن می‌خواهند که مجوز CP2 را رد کند.

گروهی از قانونگذاران در ماه نوامبر نامه ای ارسال کردند و از جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی خواستند تا پروژه را رد کند و گفتند که انتشار چرخه حیات تمام پایانه های LNG پیشنهادی معادل ۶۸۱ نیروگاه زغال سنگ خواهد بود. CP2 به تنهایی ۲۰ برابر تولید گازهای گلخانه ای پروژه Willow است، یک پروژه بحث برانگیز حفاری نفت در آلاسکا که دولت بایدن در ماه مارس تصویب کرد.

سناتور جف مرکلی، یکی از امضاکنندگان نامه، به الجزیره گفت: “ایالات متحده یک افسانه عظیم را ترویج می کند و آن این است که گاز فسیلی برای آب و هوا بهتر از زغال سنگ است. این آسیب بزرگی به جهان است زیرا از نظر علمی اشتباه است و همچنین مشروعیت ما را در گفتگوی آب و هوا تضعیف می کند. این راحت است زیرا ما معادن زغال سنگ را تعطیل می کنیم و در عوض در حال افزایش فرکینگ و گاز هستیم.”

«ما هفت تأسیسات صادراتی ساخته‌ایم، و مورد بعدی، CP2، به نقطه‌ای تبدیل می‌شود که می‌توانیم توجه خود را بر این موضوع متمرکز کنیم – چیزی که اساساً یک افسانه بزرگ است، یا یک دروغ بزرگ که توسط دولت ایالات متحده انجام شده است که ما را تضعیف می‌کند. مرکلی گفت: تلاش برای اینکه بشریت به این مشکل کلیدی رسیدگی کند.

او گفت اگر ایالات متحده نقش خود را در مورد آب و هوا انجام ندهد، به سایر کشورها نیز اجازه می دهد تا به استخراج سوخت های فسیلی ادامه دهند. “زیرا اگر آمریکا زمانی که بزرگترین تولید کننده دی اکسید کربن است، عادت های خود را تغییر نمی دهد، [دیگران می توانند بگویند] چرا ما باید عادات خود را تغییر دهیم؟”

تأثیرات سلامت

BP agrees settlement for victims of Gulf of Mexico oil spill
ساکنانی که در نزدیکی نیروگاه های LNG زندگی می کنند در کنار تغییرات آب و هوایی اثرات سلامتی را تجربه می کنند [چارلی نیبرگال/عکس AP]

صنعت ماهیگیری تنها جامعه ای نیست که تحت تأثیر رونق LNG قرار گرفته است. ساکنانی که در نزدیکی نیروگاه های LNG زندگی می کنند، در کنار تغییرات آب و هوایی، اثرات سلامتی را نیز تجربه می کنند.

رویشتا اوزان، بنیانگذار و مدیر پروژه کشتی لوئیزیانا و مادر شش فرزند، یکی از فعالانی بود که این طومار را به وزارت انرژی در واشنگتن تحویل داد.

او گفت که پایانه‌های LNG هوا را آلوده می‌کنند و افزایش سطح دریا به دلیل تغییرات آب و هوایی باعث زیر آب رفتن تالاب‌ها و جایگزینی آب‌های شور با آب‌های زیرزمینی می‌شود.

او در متنی به الجزیره نوشت: “هیچ چیز ایمن در مورد LNG وجود ندارد – آن را سبز شسته شده است و باید LMG [گاز متان مایع] نامیده شود، زیرا آلودگی متانی که منتشر می کند.” “فقط یک نفر می تواند جلوی این بی عدالتی را بگیرد: رئیس جمهور بایدن.”

جان آلر، ساکن کامرون، که قبل از بازنشستگی چندین دهه در صنعت نفت و گاز کار می کرد، در ایوان خود ایستاد و به ساحل نگاه کرد، جایی که تنها یک مایل (۱.۶ کیلومتر) دورتر، می تواند شعله ای عظیم از Venture ببیند. Global’s Calcasieu Pass، یک کارخانه LNG موجود. ترمینال CP2 پیشنهادی این شرکت در همین نزدیکی ساخته خواهد شد. بوق به عنوان یک تانکر در کنار کارخانه که برای ترک اسکله آماده شده بود به صدا درآمد.

وقتی آلر برای اولین بار در دهه ۱۹۹۰ به ملک خود نقل مکان کرد، هیچ آلودگی صنعتی وجود نداشت و او می توانست ستاره ها را در شب ببیند. اکنون شراره‌ها آسمان را «مانند لاس وگاس» روشن می‌کنند. او و همسرش اغلب بوی این گیاه را استشمام می کنند. او گفت: “وقتی باد را از آن جهت خارج می کنیم، به معنای واقعی کلمه نفس کشیدن از اینجا سخت می شود.”

او طوفان‌های قدرتمندی را تجربه کرده است، از جمله طوفان‌هایی در سال ۲۰۰۵ که طوفانی آن‌قدر زیاد بود که خانه‌اش را به دریا رساند. طوفان ها زباله هایی را در پی خود به جا می گذارند که خشک می شوند و سوخت آتش سوزی های جنگلی می شوند. امسال، لوئیزیانا شاهد یک خشکسالی شدید بود و یک آتش سوزی جنگلی خانه آلر را قبل از خاموش شدن تهدید کرد.

“این کاری که ما انجام می دهیم احمقانه است – این آزمایش عظیم برای اینکه ببینیم چقدر کربن می توانیم وارد جو کنیم.”

او عجله ای را در حال حاضر برای بیرون آوردن نفت و گاز از زمین و فروش آن در سریع ترین زمان ممکن توصیف کرد. “این سرمایه داری در بهترین حالت خود است – فقط هر چه سریعتر از آن پول درآورید و عواقب آن را درمان کنید.”

دردار در بازگشت به قایق خود گفت امیدوار است وزارت انرژی مجوز CP2 را رد کند.

«هیچ‌کس برای دیدن کارخانه‌های LNG به لوئیزیانا نیاید. آنها برای غذاهای دریایی می آیند. آنها برای موسیقی Cajun آمده اند. آنها برای گامبو می آیند،» او گفت.

“اگر آنها مجوزهایشان را به آنها بدهند، ما به مبارزه ادامه خواهیم داد، مطمئناً. من می‌جنگم تا زمانی که مرا در زمین بگذارند، اگر اینطور باشد.»

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.