جواهرات: New Horizons

0

منصور نامداری زندی، نایب رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر روز یکشنبه گفت: هشتمین نمایشگاه بین‌المللی طلا، نقره و جواهر 25 تا 29 بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود. /p>

وی گفت: این نمایشگاه به دنبال معرفی پتانسیل ها و دستاوردهای ایران در تولید و صادرات محصولات طلا، نقره و جواهرات است.

وی افزود: صادرکنندگان و تولیدکنندگان طلا خواستار شناخت بهتر ذائقه مصرف کنندگان ایرانی و خارجی از طریق این نمایشگاه هستند. آشنایی تولیدکنندگان و صادرکنندگان با فناوری روز در تولید زیورآلات نیز از اهداف این نمایشگاه است.

علاوه بر تولیدکنندگان داخلی، شرکت هایی از ایتالیا، چین، ترکیه و انگلیس در این رویداد سالانه شرکت خواهند کرد.

زندی درباره بازارهای هدف صادراتی طلای ایران، گفت: امارات، عمان، ترکیه و افغانستان مقاصد اصلی هستند. .

کردستان عراق، شرق اروپا، آذربایجان و ترکمنستان از جمله بازارهای صادراتی هستند که ایران به دلیل تحریم های بین المللی اعمال شده علیه این کشور به دلیل اختلاف بر سر برنامه هسته ای خود از دست داده است.

زندی گفت: بازارهای عربی خلیج فارس پتانسیل بالایی برای محصولات طلای ما دارند.

این مقام مسئول تصریح کرد: واردات مصنوعات طلا به کشور ممنوع است. یکی از مشکلات صنعت طلا، نقره و جواهرسازی، محدودیت‌های اعمال شده بر واردات و صادرات سنگ‌های قیمتی، ماشین‌آلات و ابزارآلات ایران است. “لغو تحریم ها کمک بزرگی در این زمینه خواهد بود.”

ارزش بازار جهانی طلا 600 میلیارد دلار و برای جواهرات 700 میلیارد دلار برآورد شده است. صنعت و بازارهای مرتبط با آن می توانند نقش مهمی در ایجاد شغل برای نیروی کار ماهر و آموزش دیده داشته باشند.

به گزارش ایسنا، عبادالله محمدولی، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر، اواخر آذرماه گفته بود که بازار صادرات طلای ایران پس از رفع تحریم‌های اقتصادی احیا می‌شود.

بر اساس برنامه مشترک وزارتخانه های معادن و صنعت، رفاه و امور خارجه و همچنین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بانک مرکزی، نیم میلیون شغل در حوزه طلا، نقره و جواهر ایجاد می شود. صنایع.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.