حنای «توافق» در بازار دلار رنگ باخت/ سکه در سرازیری!

0

 به گزارش اقتصادنیوز ، در بازار امروز سه‌شنبه ۲۸ شهریورماه قیمت دلار در تهران در مقایسه با دیروز نوسان محدودی را ثبت کرد.اسکناس آمریکایی امروز با ۴۹ هزار و ۴۰۰ تومان روانه بازار شد و تا در نیمه ظهر در محدوده ۴۹ هزارو ۳۷۰ تومان به فروش رسید. البته دلار فردایی در زمان‌نگارش این گزارش در حدود ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد.

در هرات هم نرخ دلار در شروع معاملات نقدی امروز ۴۹ هزار و ۳۰۰ تومان بود که تا نیمه ظهر در همین محدوده باقی ماند. این قیمت در مقایسه با روز قبل رنج بود.

همچنین امروز علاوه بر هرات، بازار درهم نیز بی‌رمق بود. نرخ حواله درهم امروز نسبت به دیروز ثابت ماند و در حدود ۱۳ هزار و ۶۱۰ تومان به فروش رسید.

برخی از معامله‌گران می‌گویند اخبار تبادل زندانیان از قبل در بازار پیش‌خور شده و برای همین قیمت دلار جان‌ کاهش نداشت. از نظر آن‌ها ریزش قیمت دلار نیاز به سوخت جدید دارد و اگر در آینده این توافقات ایران و آمریکا ادامه‌دار باشد قیمت دلار شروع به کاهش بیشتر خواهد کرد.

معامله‌گران تکنیکال معتقدند حمایت مهم دلار هرات ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان است که اگر از دست برود فشار فروش در بازار بیشتر خواهد شد و امکان ورود دلار به کانال ۴۸ هزار تومان وجود دارد. اما اگر در روزهای آینده قیمت دلار بالای این مرز حمایت بماند می‌توان گفت قیمت دلار در این نواحی چارت‌سازی کرده و از آن حمایت محکمی ساخته است. در صورت چنین اتفاقی قیمت دلار می‌تواند کم‌کم به رشد خود ادامه دهد.

فارغ از بازار دلار، قیمت طلا هم امروز نوسان محدودی را ثبت کرد و در حول‌وحوش و ۲ میلیون و ۳۳۳ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش رسید.

قیمت سکه امامی هم امروز به مسیر کاهشی روز گذشته ادامه داد و با افت تقریباً ۱۰۰ هزارتومانی بر روی مرز مقاومتی ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان قرار گرفت.

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.