خاویر مایلی آرژانتینی به ملت می گوید برای شوک اقتصادی دردناک آماده شوند

0

رئیس‌جمهور لیبرتارین تازه تحلیف شده هشدار می‌دهد “هیچ جایگزینی برای تعدیل شوک” وجود ندارد.

<. div aria-live="polite" aria-atomic="true" readability="99.580654942389">

خاویر مایلی، رئیس جمهور جدید آرژانتین به مردم کشورش هشدار داده است که خود را برای اقدامات ریاضتی دردناک آماده کنند، زیرا او به دنبال تغییر دهه ها رکود اقتصادی است. و رد شود.

انتخابات در روز یکشنبه پس از انتخابات ناراحت کننده ماه گذشته او

در سنت شکنی، این اقتصاددان ۵۳ ساله سخنرانی خود را در حالی که پشت به قوه مقننه کرده بود برای حامیان ایراد کرد.

مایلی پس از گرفتن باتوم و ارسی ریاست جمهوری گفت: “هیچ جایگزینی برای تعدیل شوک وجود ندارد.” “هیچ پولی وجود ندارد.”

مهمانان مراسم تحلیف شامل رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی، نخست وزیر ملی گرای مجارستان، ویکتور اوربان، رهبر راستگرای سابق برزیل، ژایر بولسونارو، رهبر محافظه کار اروگوئه، لوئیس لاکال پو و رئیس جمهور چپگرای شیلی، گابریل بوریک بودند.

سومین اقتصاد بزرگ آمریکای لاتین، که دهه ها بین بحران ها دست و پنجه نرم می کند، با تورم سالانه بالاتر از ۱۴۰ درصد و نرخ فقر ۴۰ درصد دست و پنجه نرم می کند.

این کشور ۴۵ میلیارد دلار به صندوق بین المللی پول بدهکار است.

میلی که به دیدگاه‌های آزادی‌خواهانه راست‌گرای معروف است، یک سری اقدامات رادیکال برای اصلاح اقتصاد، از جمله کاهش هزینه‌های معادل ۵ درصد از اقتصاد و تغییر پزو آرژانتین به دلار آمریکا، وعده داده است.

میلی که خود را “آنارکو سرمایه دار” توصیف می کند، روز یکشنبه تکرار کرد که دولت بار نظم بخشیدن به امور مالی کشور را به دوش خواهد کشید.

او گفت: “ما می دانیم که در کوتاه مدت، وضعیت بدتر خواهد شد، اما به زودی ثمره تلاش خود را خواهیم دید، زیرا پایه ای برای رشد مستحکم و پایدار ایجاد کرده ایم.”

میلی در یکی از اولین اقدامات خود در مقام ریاست جمهوری، در شبکه های اجتماعی اعلام کرد که فرمانی را امضا کرده است تا تعداد وزارتخانه ها را به نصف کاهش دهد، از ۱۸ به ۹ وزارتخانه.

میلی، که سبک ساینده‌اش با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده مقایسه شده است، با سخنان خود علیه طبقه سیاسی “دزد” و استناد به “عصر طلایی” آرژانتین در اوایل قرن بیستم به شهرت رسید.

پس از اینکه دولت‌های متوالی بر نزول کشور از یکی از ثروتمندترین اقتصادها به داستان هشداردهنده سوءمدیریت اقتصادی رهبری کردند، پیام ضد نظام او مورد توجه آرژانتینی‌ها، به‌ویژه مردان جوان قرار گرفت.

میلی قاطعانه وزیر اقتصاد سابق سرجیو ماسا از ائتلاف پرونیست چپ میانه را در دور دوم انتخابات در ۱۹ نوامبر شکست داد.

با این وجود، مایلی برای حکومت مؤثر باید با رقبای خود مذاکره کند زیرا بلوک ائتلافی او اکثریت مجلس را ندارد.

نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد این فرد مغرور سیاسی می‌تواند مواضع رادیکال‌تر او را در مقام کاهش دهد.

کابینه او شامل محافظه کاران جریان اصلی است که به نفع آزادیخواهان ایدئولوژیک هستند، در حالی که صحبت در مورد تعطیلی بانک مرکزی و دلاری شدن در هفته های اخیر از بین رفته است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.